11 верес. 2022 11:25

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:13
Суспільство
0

88

0

На Вінниччині незрячий чоловік «озвучує» ноутбуки і телефони

На Вінниччині незрячий чоловік «озвучує» ноутбуки і телефони

Володимир встановлює і налаштовує спеціальні програми, що допомагає незрячим без проблем користуватися гаджетами


40-річний вінничанин Володимир Буровий наосліп «озвучує» ноутбуки і телефони, аби незрячі могли без проблем користуватися гаджетами. Сам чоловік теж незрячий, він втратив зір після автокатастрофи.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС.

Володимир встановлює і налаштовує спеціальні програми, що допомагає незрячим без проблем користуватися гаджетами. Для Володимира це було хобі ще тоді, коли він бачив.

«Спеціальні програми озвучують тексти, які звичайним людям видно на екрані сенсорного телефону. Тобто ми, незрячі, за їхньою допомогою чуємо озвучені тексти і повідомлення. А також без проблем можемо користуватися телефоном, ноутбуком та іншими сучасними пристроями», - пояснила Тетяна Бурова, дружина Володимира.

Фіксованої ціни за встановлення програм для незрячих немає. Віддячують, хто скільки хоче і може.

«Володимир також налаштовує комп’ютери спеціально для людей із вадами зору. Звичайні фахівці так не можуть! Після них регулярно звертаються до чоловіка, аби він все переробив. Бо незрячі переважно не користуються «мишкою» і екраном, а використовують клавіатуру», - пояснила Тетяна Бурова.

За допомогою до Володимира Бурового звертаються не лише вінничани, але й мешканці інших регіонів. Привозять із собою комп’ютерну техніку або пересилають поштою гаджети. Після налаштування їх повертають назад. Є й інший варіант: Володимиру відсилають гроші, він купує новий мобільний телефон, встановлює програми для незрячих і надсилає замовнику.

Дружина Володимира Тетяна Бурова також незряча. Жінка втратила зір після важкої хвороби. Подружжя проживає у Жмеринці.

«Я не бачу вже 18 років. Після коми, викликаної діабетом, осліпла. Раніше писала вірші, тепер складаю оригінальні привітання із Днем народження і в’яжу. До війни багато-хто замовляв у мене в’язані речі. Приміром, в’язані квітки і сувеніри у подарунок. Також в’яжу плаття, кофти, жилетки тощо», - розповіла Тетяна Бурова.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото УТОС