27 верес. 2022 16:56

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:06
Суспільство
0

110

0

На Вінниччині планують набирати студентів на перший експериментальний курс військових медичних бакалаврів

На Вінниччині планують набирати студентів на перший експериментальний курс військових медичних бакалаврів

Підняли питання повернути у медичні університети обов’язкову військову підготовку


У Вінниці тимчасово знаходиться українська військово-медична академія, але у планах є відкрити військово-медичний коледж. Саме для підготовки військових фахівців з числа середнього медичного персоналу, тобто військових фельдшерів та військових медсестер для Збройних Сил України.

Про це йдеться на сторінці очільника Вінницької ОВА Сергія Борзова.

«Медики - «у пікселі», але до четвертого курсу – у білих халатах», - про такі перспективи для студентів Погребищенського медичного фахового коледжу озвучив начальник Української військово-медичної академії, професор Валерій Савицький.

На базі Погребищенського коледжу теж можуть цьому вчити: три роки – студент, а четвертому курсі – уже курсант. Випускники отримують звання молодшого сержанта і далі йдуть працювати у військові госпіталі, військові частини, зрештою, у різні силові структури.

«У 2014 році війна змусила багатьох цивільних лікарів перелаштуватись до військової системи: або призвали, або прийшли самі, – пояснює Валерій Савицький.

Який би чудовий не був хірург, він не вміє правильно обробляти поранення. І часто траплялось, що оперували, ушивали рани… А їх не можна ушивати - вони мають дренуватися. Поки поранений йшов по етапу евакуації, в мобільному госпіталі його доводилось переоперовувати.

90% - це вже була боротьба з ускладненнями. Навчити цьому просто так неможливо, саме тому ми підняли питання повернути у медичні університети обов’язкову військову підготовку, яка була відмінена у 2007 році.

Військовий фельдшер може працювати завжди, а от цивільний - не завжди може стати військовим. Чоловік це чи жінка – не принципово. У нас жінки є танкісти, льотчики, снайпери. У військово-медичній академії – 50 на 50.

З наступного року на Вінниччині плануємо набирати перший експериментальний курс військових медичних бакалаврів.

Все залежить від державного замовлення – в різні роки по-різному. Військові відрізняються тим, що ми чітко знаємо, скільки фахівців нам потрібно.

У Погребищенському мед коледжі є база, є відповідний рівень підготовки. Вчитись сюди їдуть із сусідніх областей, районів, і навіть Вінниці. Це показово», - підсумував Валерій Савицький.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info