11 лют. 2022 17:00

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 15:53
Суспільство
0

353

0

На Вінниччині подружжя побудувало двоповерховий будинок із солом’яних тюків

На Вінниччині подружжя побудувало двоповерховий будинок із солом’яних тюків

Будинок будували самі з природних матеріалів: стіни – з тюків соломи, а каркас дерев’яний


Вже більше 8 років подружжя Олени та Олександра Кушпітів з села Велика Вулига, що в Тульчинському районі, живуть в еко-хаті. Будинок будували з природних матеріалів: стіни – з тюків соломи, а каркас дерев’яний.

За словами власниці оселі Олени, ідея побудувати еко-будинок виникла у 2012 році, коли разом із чоловіком переїхали до села Велика Вулига.

«Ідея побудувати такий будинок виникла у нас в 2012 році, коли переїхали з чоловіком у село. Жили в старому будинку і думали побудувати новий. Так як нас цікавила тема еко-будинків, ми в інтернеті читали, що це енергозберігаючі будинки і економні. Хотілося такий будинок, але вважали, що це нереально побудувати у нас на Вінниччині. Але потім виявилося, що є людина, яка займається таким будівництвом. Ми з ним зв’язалися, він розповів, як це буде виглядати, як проходитиме процес. І за кілька місяців ми почали будувати будинок», – розповіла Вінниця.info Олена Кушпіта.

Зробили стрічковий фундамент, далі облаштували дерев’яний каркас, а далі ставили солом’яні тюки і штукатурили стіни. Дах з металочерепиці, але теж утеплений соломою. Вікна – металопластикові, аби тепло краще зберігалося.

Для зведення стін пішло зо дві тисячі солом’яних тюків. Виготовити їх подружжю допоміг сусід, який має тюкопрес.

За словами пані Олени, хоч будинок і солом’яний, але вологу не вбирає у себе.

«Вологу стіни не вбирають. Дах спеціально зроблений широкий і він виходить ще на метр за стіну. Такі будинки можуть стояти дуже довго. Я навіть десь бачила статтю, що в США такі будинки є, яким більше 120 років і вони прекрасно збереглися. Там товста деревина і солома ніби законсервована всередині стіни і нічого з нею не відбувається», – каже Олена.

Побудувати солом’яний будинок подружжю вийшло приблизно так само, якби вони і будували його з цегли.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото редакції надала Олена Кушпіта