7 верес. 2023 14:48

Останнє оновлення  
7 верес. 2023 14:48

3 хвилини читання

Суспільство
0

4195

0

На Вінниччині повідомляють про мор риби в Південному Бугу біля Степашок. Фото і відео

На Вінниччині повідомляють про мор риби в Південному Бугу біля Степашок. Фото і відео

Інформацію про масову загибель риби біля Степашок перевіряють фахівці


Жителі Вінниччини викладають у соцмережах відео та фото, на яких поверхня річки Південний Буг вкрита мертвою рибою. Пишуть, що мор риби у районі села Степашки Гайсинської громади.

Вінниця.info звернулась за коментарем до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Там повідомили, що їм надійшла інформація про мор риби на Ладижинському водосховищі. Сьогодні, 7 вересня, на місце їдуть фахівці.

«Якраз їдемо туди. На місці обстежимо все. Лабораторія виїхала. Відберемо проби води», - зазначив у телефонному коментарі Дмитро Лісовий представник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів.

Голова Гайсинської військової адміністрації Людмила Головашич на своїй сторінці у Facebook написала, що рівно п’ять років тому у вересні Південний Буг зазнав масового мору риби, але тоді не могли дати відповідь про причини масової загибелі риби. Зараз є мобільна лабораторія і причинами мору риби часто є брак кисню.

«Я бачу лише один шлях (і тут я, не як керівник району піклуюсь, а як людина з освітою еколога). Саме непроста екологічна ситуація спонукала мене здобути ще одну освіту.

Отже, оновлення і очищення Південного Бугу потрібно з джерел і притоків. Комплекс робіт необхідно проводити, це забезпечить нас від періодичних проблем із мором риби і дасть нове життя нашій річці на найближчі сто років», - зазначила вона в дописі.Як повідомляла Вінниця.info наприкінці серпня масову загибель риби зафіксовано на Ладижинському водосховищі річки Південний Буг в межах сіл Новоселівка та Маньківка на Вінниччині.

Вінниця.info, фото та відео зі сторінки Оксани Писарчук

riba_3

Загибель риби біля Степашок


0
0