6 лип. 2023 11:15

Останнє оновлення  
6 лип. 2023 11:16
Економіка
0

10830

0

На Вінниччині прокуратурою в суді доведено незаконність самочинного будівництва біля Черепашинецького кар’єру

На Вінниччині прокуратурою в суді доведено незаконність самочинного будівництва біля Черепашинецького кар’єру

На Вінниччині прокуратурою в суді доведено незаконність самочинного будівництва біля Черепашинецького кар’єру - «Вінницькі Мальдіви». Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.


Постановою Вінницький апеляційний суд задоволено апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державна інспекція архітектури та містобудування України та Калинівська міська рада, подану на рішення Калинівського районного суду Вінницької області, яким за громадянином визнано право власності на самочинно збудовані об’єкти.

Йдеться про приміщення кафе-бару та допоміжні споруди загальною площею 303 м2 біля Черепашинецького кар’єру – популярного місця відпочинку. Ці об’єкти громадянин звів самочинно та у 2022 році набув права власності на них у судовому порядку.

Калинівський районний суд задовольнив позов вищевказаної фізичної особи, попри те, що останній не надав суду дозвільних документів на будівництво та належних документів на користування земельною ділянкою, цільове призначенням якої є обслуговування промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики й оборони.

Також у матеріалах справи немає висновків компетентних органів про додержання архітектурних, екологічних, санітарних, протипожежних та іншим норм під час будівництва, відтак експлуатація закладу громадського харчування може бути небезпечною для життя та здоров’я людей.

Крім того, така самовільна діяльність могла стати підставою для незаконного вибуття земельної ділянки з комунальної власності.

З огляду на це, прокуратура оскаржила судове рішення до Вінницького апеляційного суду, яким підтримано позицію прокуратури та скасовано рішення суду першої інстанції.

Вінниця.infoфото з відкритих джерел