12 груд. 2022 16:43

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:29
Суспільство
0

83

0

На Вінниччині цьогоріч вогонь забрав життя 76 громадян, 26 людей вдалось врятувати з полум’я

На Вінниччині цьогоріч вогонь забрав життя 76 громадян, 26 людей вдалось врятувати з полум’я

У Головному управлінні ДСНС України у Вінницькій області роз’яснили щодо безпечного користування альтернативних джерел енергії


В Україні збільшилась кількість пожеж через використання «буржуйок», генераторів та туристичних газових балонів для приготування їжі.

На брифінгу 12 грудня у Головному управлінні ДСНС України у Вінницькій області роз’яснили щодо безпечного користування альтернативних джерел енергії.

Заступник начальника відділу пожежної безпеки Роман Олійник повідомив, що від початку року, станом на 12 грудня у Вінницькій області виникла 3831 пожежа, з яких 524 сталося у житлових будинках, де 325 - через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і теплогенеруючих установок. Вогонь забрав життя 76 громадян, 64 отримали травми, 26 людей вдалося врятувати з полум’я.

За інформацією МОЗ, минулого місяця, на Вінниччині четверо людей отруїлися продуктами горіння.

Начальник медико-санітарної частини ДСНС області Володимир Іващук наголосив, що найголовніше, при підозрі на отруєння продуктами горіння, потерпілого необхідно винести на свіже повітря, покласти під голову подушку, розстебнути комір і пояс. Найкращий засіб порятунку при цьому отруєнні - довготривале вдихання кисню. Якщо є можливість, потрібно принести з аптечки кисневу подушку та викликати бригаду екстреної медичної допомоги.

Поради щодо використання газових туристичних пальників

Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.

Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.

Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.

Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.

Безпечне використання свічок

Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники.

Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.

Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.

Не залишайте запалені свічки без нагляду

Пічне опалення

Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.

Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.

На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.

Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.

Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.

Генератори

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) не менше 6 метрів. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання повинно бути усунуто негайно.

Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися інструкції з підключення та експлуатації генератора. Підключення повинен здійснювати кваліфікований електрик.

Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність даної моделі генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).

При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки, та споживачів усунути їх пошкодження.Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами.

Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Також слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його.

Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. Найбезпечніше зберігати у провітрюваній окремо розташованій зоні з навісом з обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей. Не допускайте проливу палива та щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - ДСНС