29 листоп. 2022 14:27

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:35
Суспільство
0

107

0

На Вінниччині в громаді переробили п’ятсот кілограмів риби для приготування консерви воїнам ЗСУ

На Вінниччині в громаді переробили п’ятсот кілограмів риби для приготування консерви воїнам ЗСУ

Працювали дружно та завзято


На Вінниччині п’ятсот кілограмів свіжої риби переробили жителі Черепашинецької громади на консерви та домашні оселедці. Усю рибу виловили у громадському ставку. За вилов риби взялися місцеві чоловіки, які відвезли свій улов до місцевого кафе, яке перетворилося на «гарячий цех».

Про це повідомляє Калинівська міська рада.

«Така акція у нас проходить не вперше. З перших днів війни наші люди плетуть сітки, роблять м’ясні та рибні консерви, печуть смаколики. Перший раз чоловіки нашої громади ловили рибу у ставку десь на другий тиждень війни. Тоді ми вперше спробували робити консерви з риби. Приміщення, як і цього разу, надала Наталя Бортник, а до роботи взялися жінки нашої громади. Щось виходило, щось ні. Зате тепер ми маємо чітку технологію нашого «виробництва», якої дотримуємося», – говорить виконуюча обов’язки старости Черепашинецького старостинського округу Наталя Черниш.

І цього разу працювали дружно та завзято. З частини риби приготували домашні оселедці, з решти – консерви. Чистять рибу, вимочують, маринують, розкладають у банки в кафе. А потім банки з консервами розбирають по домівках власники автоклавів та повертають уже готові консерви.

«Першу партію оселедців ми вже відправили двом нашим військовим на передову. Також мешканці нашого села прийняли ще одне рішення – роздати по рибині, а риба у нас ловиться і по сім - десять кілограмів, кожній родині мобілізованих до війська. Адже передати консерви чи оселедці кожному нашому захисникові ми не маємо можливості. Двадцять вісім сімей вже отримали гостинці від громади, з нового вилову відвеземо рибу й решті родин» , - продовжує виконуюча обов’язки старости.

За словами Наталії Черниш, спільна праця об’єднує, згуртовує громаду. Раніше міська рада надавала громаді зарибок, а нині люди самі приносять кошти на закупівлю зарибка. Вони побачили, що в сільському ставку може вирости така велика риба і, що її можна використати з користю для громади, а під час війни – для допомоги нашим військовим.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info