20 квіт. 2023 10:41

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:06
Події
0

261

0

На Вінниччині в останню путь проведуть полковника Державної прикордонної служби, який 9 років захищав Україну

На Вінниччині в останню путь проведуть полковника Державної прикордонної служби, який 9 років захищав Україну

Очеретнюк Олександр Володимирович з Літина загинув під час виконання бойового завдання


У Літині, на Вінниччині, 20 квітня прощаються з офіцером Державної прикордонної служби Очеретнюком Олександром Володимировичем, який дев’ять років боронив країну. Олександр героїчно загинув під час виконання бойового завдання зведеного прикордонного загону 15 квітня.

Як повідомили в Державній прикордонній службі України, свій бойовий шлях Олександр розпочав ще у 2014 році, тоді прикордонник отримав перший бойовий досвід і зарекомендував себе як грамотний та виважений бойовий офіцер.

У 2017 році в Державній прикордонній службі розпочався добір у підрозділи спеціального призначення ДОЗОР. Олександр не вагаючись подав свою кандидатуру та успішно пройшов жорсткий відбір. За результатами конкурсу, офіцер очолив відділ прикордонної служби ДОЗОР з місцем дислокації Житомир. З 2018 року полковник Очеретнюк керував підрозділом, нерідко особисто очолював мобільні групи та ризикував життям під час виконання спеціальних операцій.

24 лютого 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення московитів, прикордонні підрозділи переформатувалися з правоохоронних в бойові. Досвідченому офіцеру-прикордоннику, як і іншим правоохоронцям, знову довелося виконувати бойові завдання, але вже в умовах повномасштабної війни. Олександр керував підрозділом у боях за Київ, на Донецькому та Запорізькому напрямках.

Того дня, з метою недопущення просування ворожих військ на Запорізькому напрямку, бойова група, яку очолював полковник Очеретнюк, отримала завдання на штурм позицій загарбників. Олександр особисто очолив одну з бойових мобільних груп, яка вступила в запеклий бій з ворогом. Окрім стрілецького бою противник, ризикуючи втратити позиції, застосував велику кількість протитанкових керованих ракет. Один з ворожих снарядів влучив у перший бронетранспортер, в якому був Олександр. Бойова група, яку очолював полковник Очеретнюк, виконала бойове завдання. Але, на жаль, Олександр вийшов з цього бою на щиті. Офіцер отримав численні поранення, несумісні з життям, та загинув на місці.

Наказом Голови Державної прикордонної служби України від 20 березня 2023 року, за героїзм та мужність, проявлені під час виконання завдань із забезпечення захисту суверенітету та територіальної цілісності України, Олександру Очеретнюку присвоєно посмертно чергове військове звання «полковник».

У прикордонника залишилися дружина та син.

Висловлюємо співчуття рідним, друзям та знайомим Олександра.

Вічна пам'ять Герою.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info