12 верес. 2022 12:06

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:12
Суспільство
0

53

0

На Вінниччині від початку війни народилось 3093 хлопчики та 2915 дівчаток

На Вінниччині від початку війни народилось 3093 хлопчики та 2915 дівчаток

Від 24 лютого у Вінницькій області народилося 6008 немовлят


З початку повномасштабної війни у Вінницькій області народилося 6008 немовлят: 2915 - дівчаток та 3093 – хлопчиків. Серед новонароджених - майже тисяча діток, батьки яких через війну вимушені були переїхати до Вінницької області.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької ОВА.

На базі обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова працює Центр планування сім'ї, репродукції людини і медико-генетичного консультування та перинатальний центр. Від 24 лютого працюють у посиленому режимі. Надають медичну допомогу не тільки пацієнтам з Вінницької області, а й ВПО. Спостерігаються вагітні у Центрі планування сім’ї.

Як зазначила завідувач Центру серед пацієнтів, частина - це жінки із числа ВПО. Тут вони отримують комплексне обстеження: УЗД-діагностику, гінекологічні обстеження, моніторинг стану плода, медико-генетичне консультування, терапевтичну та психологічну допомогу та інші необхідні обстеження й дослідження.

Народжують малюків у перинатальному центрі.

З початку повномасштабної війни тут народилося понад 800 малюків. У відділенні інтенсивної терапії новонароджених, виходжують діток вагою від 500 грамів.

Керівник обласного перинатального центру ВОКЛ ім. М. І. Пирогова Інна Кукуруза зазначає, що у Вінницькій області це єдиний центр який концентрує на собі усіх вагітних з важкою патологією екстрагенітальною та акушерською, а також вагітних які мають передчасно народжених діток та з певними вадами.

«Зараз народжуються діти війни. І ми усім колективом докладаємо максимум зусиль, аби нашим вагітним, породіллям у нас було комфортно. У своїй роботі ми маємо бути акушер-гінекологами і психологами», - додала Інна Кукуруза.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото департаменту охорони здоров’я Вінницької ОВА