13 жовт. 2022 12:41

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:00
Суспільство
0

51

0

На Вінниччині відкрили пам'ятну дошку майору УПА Констянтину Петеру

На Вінниччині відкрили пам'ятну дошку майору УПА Констянтину Петеру

В Томашпільському ліцеї відкрили пам'ятну дошку Костянтину Петеру


На Вінниччині, в Томашпільському ліцеї відкрили пам'ятну дошку Костянтину Петеру - військовому діячу періоду УНР, борцю за Незалежність України.

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

Констянтин Петер народився в с. Пилипи-Борівські Томашпільської ТГ. Протягом життя він був військовим діячем, учасником Української революції 1917-1921 рр. сотником Армії УНР та співробітником штабу Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри. Брав активну участь у діяльності ОУН: працював референтом пропаганди Станіславського Окружного Проводу ОУН, майором УПА та учасником боротьби за Незалежність України у ХХ столітті. Серед побратимів Костянтин Петер мав псевдонім «Сокіл», «Гонта».

"Постать Костянтина Петера є яскравим прикладом для виховання молодого покоління, що та боротьба, яку вели українці сто років тому проти більшовицьких загарбників - триває нині. І сьогодні, українці чинять спротив за існування Української держави - ми переконані що перемога буде за нами, адже правда на нашій стороні" - відзначив кандидат історичних наук Богдан Галайко.

Відкриття дошки стало можливим за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОВА, Томашпільського мецената та громадського діяча Сергія Тімкова, Томашпільської селищної ради.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info