23 груд. 2020 14:41

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 18:57
Економіка
0

138

0

На Вінниччині відремонтували найдовший в області міст через Південний Буг. Що кажуть місцеві

На Вінниччині відремонтували найдовший в області міст через Південний Буг. Що кажуть місцеві

В Немирівському районі за 6 місяців відремонтували найдовший в області міст


У Вінницькій області відремонтували найдовший в області міст через річку Південний Буг, який сполучає Брацлавську і Немирівську громади. Довжина мостової споруди майже 207 метрів. Ремонтні роботи провели за 6 місяців. Збудований міст ще в 1976 році. Вперше відремонтували його у 2020 році за програмою «Велике будівництво».

«За програмою Президента «Велике будівництво» проведена колосальна робота по ремонту мосту, який з’єднує дві наші громади. Якщо раніше з Брацлава треба було об’їжджати через Немирів, а це додатково 60 кілометрів, то зараз сполучення набагато швидше», - каже заступник сільського голови Райгородської сільської ради Лариса Вільчинська.

Мешканці села Семенки задоволені. Міст сполучає їх населений пункт з міжнародною трасою М-12.

«Цей міст був старий і пошарпаний. Зараз все гарно. Тепер діти, як приїжджатимуть, я буду спокійна, що не проваляться на мосту. Люди задоволені. Хлопці, які тут працювали, роботи проводили і в сніг, і в дощ, пахали, як могли», - каже місцева жителька Світлана Нечипорук.

«Скільки років мосту не знаю, бо ще не народився, коли його будували. Але я вдячний людям, які зробили цей міст. Міст був в аварійному стані, їздили вантажівки. Він був розбитий. Тепер все безпечно не тільки для водіїв, а й для пішоходів. Раніше йдеш і боїшся навіть стати, бо каменюки вниз сипались. Дякую владі і Україні, і всім організаціям, що зробили міст», - говорить 29-річний Ілля Рачук.

Реконструкція обійшлась 37 млн гривень.

«Міст збудований в 1976 році. З моменту будівництва і практично по 2020 рік на мосту не проводились жодні ремонтні роботи. Він був в поганому стані. Працівниками Служби місцевих автомобільних доріг розроблена технічна документація та через «прозорро» проведена закупівля (ремонтних робіт - ред). Орієнтовна вартість закупівлі складала 39 млн грн, але підрядники понизили вартість, і роботи обійшлись в 37,7 млн грн.

Міст має велике стратегічне значення для регіону. Його протяжність майже 207 метрів і ширина 12,5 метрів. Пропускна спроможність мосту 1300 автотранспортних засобів на добу», - розповідає в.о. начальника Служби місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області Віталій Горобчук.


Відео зі сторінки голови Вінницької обласної державної адміністрації Сергія Борзова:


Під час ремонту мосту облаштували:

  • нові монолітні залізобетонні плити проїзної частини
  • нові шафові стінки та монолітні залізобетонні перехідні плити
  • герметичні деформаційні шви з металевим обрамленням
  • гідроізоляційні мембрани
  • асфальтобетонне покриття
  • металеве перильне та бар’єрне огородження
  • водовідведення з моста та підходів
  • ремонт та захист існуючих залізобетонних балок прогонової будови
  • зливні каналізації, тротуари на підходах
  • технічні засоби організації дорожнього руху.

Нагадаємо, на час ремонту, з жовтня по 2020 рух по мосту був перекритий.

Фото до ремонту, червень 2020 року:

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото