29 серп. 2022 13:01

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:19
Здоров‎’‎я
0

448

0

На Вінниччині визначено 21 лікарню, яка увійде до спроможної мережі медичних закладів - МОЗ

На Вінниччині визначено 21 лікарню, яка увійде до спроможної мережі медичних закладів - МОЗ

. До Вінницького госпітального округу потраплять 2 надакластерні лікарні, 8 кластерних та 11 загальних лікарень


В Україні запускають наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень. Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

На Вінниччині попередньо визначено 21 лікарню, яка увійде до спроможної мережі медичних закладів. До Вінницького госпітального округу потраплять 2 надакластерні лікарні, 8 кластерних та 11 загальних лікарень.

Про це Вінниця.info повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі в Україні щороку понад 30 000 пацієнтів помирає від інсультів саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info