16 листоп. 2023 09:37

Останнє оновлення  
16 листоп. 2023 09:37
Суспільство
0

385

0

На Вінниччині з початку року народилось 337 «поспішайок»

На Вінниччині з початку року народилось 337 «поспішайок»

З початку року на Вінниччині з’явилося 337 «поспішайок». Це дітки з вагою від 500 грамів до 1,5 кг. Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА.


Важких малюків рятують у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні. 

«Адміністрація лікарні та Департамент намагаються максимально оснастити наше неонатальне відділення, адже ми надаємо медичну допомогу цим діткам у перші години їхнього життя. Варто відзначити, що ми єдині в області, хто має виїзну неонатальну бригаду. Транспортуємо діток з усіх пологових стаціонарних відділень, і практично не транспортабельних станів на даний час немає. Ми беремо найважчих малюків й даємо шанс на життя кожній новонародженій дитині», - розповідає лікар-неонатолог обласної дитячої клінічної лікарні Руслана Гомон. 


Серед  тих, кого врятували лікарі й шестирічна Марійка Уманська. Дівчинці уже шість років. Вона займається танцями та активно готується до школи. Мама дівчинки Марина розповідає, що пригадує все як страшний сон. Але їхня історія має щасливе продовження. 

«Народила доньку на шостому місяці вагітності. Її вага була 570 грамів. Мені було важко та страшно. Три місяці донька була на апараті штучної вентиляції легень, потім нас уже перевели в палату.  Шанси нам на життя лікарі давали мінімальні. Сьогодні нам шість і все тільки попереду», - додала Марина.


17 листопада відзначатиметься Міжнародний день передчасно народженої дитини. З цієї нагоди в обласній дитячій клінічні лікарні влаштували свято для «поспішайок». Щоправда, довелося його проводити не у святковому залі, а в укритті. Все задля безпеки дітей та персоналу. Створили свято для дітей Міжнародний медичний корпус та благодійні організації, які співпрацюють із закладом. Директорка обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Діденко подякувала усім партнерам, що долучилися до відзначення Міжнародного дня передчасно народжених дітей. 

Вінниця.info, фото департаменту