10 січ. 2023 17:57

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:57
Здоров‎’‎я
0

110

0

На Вінниччині за добу зареєстровано 32 випадки захворювання на COVID-19. Одна людина померла

На Вінниччині за добу зареєстровано 32 випадки захворювання на COVID-19. Одна людина померла

6 випадків захворювання серед дитячого населення на Вінниччині


За інформацією ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», на Вінниччині впродовж минулої доби всіма лабораторіями області методом ПЛР досліджено 95 зразків на COVID-19. Зареєстровано 32 випадки захворювання, з яких 6 випадків серед дитячого населення. Також за останню добу зареєстровано 1 летальний випадок.

В МОЗ нагадують, що вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус.

«Якщо ви перебуваєте у безпечних умовах і маєте можливість звернутися до сімейного лікаря — не зволікайте і зробить необхідне щеплення проти COVID-19. Зараз в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac», — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя — головний державний сантіарний лікар України Ігор Кузін.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 місяців, другу — через 4.

Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу «Омікрон», або 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США.

У ВООЗ повідомили, що новий штам коронавірусу XBB.1.5 вже виявили в 29 країнах. Проводяться лабораторні та епідеміологічні дослідження аби дізнатись, наскільки XBB.1.5 є більш серйозним, ніж інші циркулюючі підваріанти. Наразі недостатньо доступної інформації для оцінки будь-яких змін щодо тяжкості інфекції, пов’язаної з цим підтипом.

Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info