17 жовт. 2022 12:15

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:58
Суспільство
0

214

0

На Вінниччині жінка випікає в печі домашній хліб за давнім рецептом і передає на фронт для воїнів ЗСУ

На Вінниччині жінка випікає в печі домашній хліб за давнім рецептом і передає на фронт для воїнів ЗСУ

Жителька села Оксанівка з перших днів війни допомагає військовим, вже передала на фронт майже пів тисячі хлібин


У селі Оксанівка Ямпільської громади 55-річна Родіка Ясінецька з перших днів війни допомагає нашим захисникам. Пані Родіка сама родом з Молдови, але багато років живе на Вінниччині. Вже передала для військових понад 450 домашніх хлібин, які випікає в печі. Аби спекти запашних буханців жінка прокидається о 5-й годині ранку.

«Я сама родом із Молдавії. Тут поруч через річку Дністер, до нас приїздив парубок із Оксанівки. В 17 років я вийшла за нього заміж і от як 35 років я проживаю в Україні. Маю свою етно-садибу, все життя збирала старовинні речі, вишиті вироби. Коли почалась повномасштабна війна, в нас в селі кожна жінка чимось допомагає і щось робить. В будинку культури збираються і печуть печиво, солодощі і щоп’ятниці та неділі продають на місцевому базарі, виручені а кошти передають на потреби ЗСУ. В мене велике господарство і постійної можливості приходити немає. Тому я вирішила пекти хліб вдома і передавати нашим військовим», - розповідає Родіка Ясінецька.

Пані Родіка має дві корови, свині, птицю, город та сад, а ще власну піч, в якій випікає хліб за давнім рецептом.

«Рецептура звичайна – дріжджі, мука, цукор, сіль, молоко. Поки хліб підходить, чоловік уже розпалює піч. Я тим часом іду поратися біля господарства. Онучка, коли приїжджала, теж мені допомагала випікати хліб, а онук допомагав дідусеві. Я постійно отримую подяки від воїнів, вони кажуть: «такого запашного хліба як ваш, ми ще ніколи не коштували». А мені в радість. Я тому не покидаю свою волонтерську справу, і щаслива, що можу зробити хоча б бодай маленький внесок у нашу перемогу», - каже Родіка.

В родині пані Родіки теж є захисники – її племінники зараз також в лавах ЗСУ.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info