26 верес. 2022 10:13

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:07
Суспільство
0

55

0

На Вінниччину із зони бойових дій переїхали 13 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу

На Вінниччину із зони бойових дій переїхали 13 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу

Станом на 16 вересня до 30 територіальних громад області перемістилась 142 дитини, які залишились без батьків


З початку повномасштабної війни, на Вінниччину із зони бойових дій переїхали 13 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу.

Про це повідомила перша заступниці начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.

Наприклад, одна подружня пара, яка була вимушена виїхати з Донецької області на Вінниччину, прийняли в родину 7 дітей, маючи двох власних. Старший хлопчик вступив до одного з професійно-технічних закладів Вінниччини, де зараз навчається.

«В Донецькій області була напружена ситуація, тому ми взяли дітей та поїхали у безпечне місце. Вирішили переїхати до Вінниці. Спочатку жили в гуртожитку, потім в садочку», – говорить чоловік.

Дитячий будинок, який побудований за кошти державного бюджету, у сумі 4,7 млн гривень, зараз має можливість приймати дітей.

«Спільними зусиллями як обласної, так і місцевої влади, за допомоги Дитячого фонду ЮНІСЕФ, «Партнерство заради дитини», спільноти рибалок «VINFISHING» у стислі терміни облаштували будинок. Так в сім’ї з’явились ліжечка, холодильники, пральні машини, м’які меблі, власне те, що потрібно для комфортного проживання.

Будинок теплий, світлий та комфортний. Заглянувши в кімнати до діток, кожен займається своїми справами. Старші дітки вчать уроки онлайн, молодші граються та спілкуються між собою, а першачки навчаються в школі», – пише Наталя Заболотна.

Станом на 16 вересня до 30 територіальних громад області перемістилась 142 дитини, які залишились без батьків. Також є прийомні сім’ї, які переїхали на Вінниччину із гарячих точок країни, всі вони стоять на обліку.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки Наталі Заболотної