26 серп. 2022 14:37

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:20
Суспільство
0

214

0

На Вінниччину з Шотландії передали «бейбі-бокси» для новонароджених

На Вінниччину з Шотландії передали «бейбі-бокси» для новонароджених

Загалом від ГО «Україна - Шотландія» в Україну приїхало більше 1500 «бейбі боксів»


У Вінницький обласний перинатальний центр привезли «бейбі бокси» для новонароджених. Допомогу, яку підготували шотландці в рамках проекту Scottish Preloved Baby Box for Ukraine, доправила Громадська організація «Україна - Шотландія», яку очолює Андрій Харланов та народний депутат України Ірина Борзова.

«Сьогодні ми тут щоб підтримати життя в Україні, щоб підтримати маленьких українців, які народились під час війни. Завдяки громадській організації «Україна - Шотландія» наші новонароджені та їх матусі отримають «бейбі бокси», у яких є одяг, засоби гігієни, підгузки і все необхідне для новонароджених і мам», - говорить Ірина Борзова.

Загалом від ГО «Україна - Шотландія» в Україну приїхало більше 1500 «бейбі боксів».

«Ця допомога приїхала з Шотландії. Під час війни моя донька, яка навчається в Шотландії, організувала волонтерський рух, який підтримала Джекі Кроуфорд і звичайні люди. Все починалось з маленького, але цей рух наростав. Велика подяка шотландським друзям і дякую Сергію Сергійовичу Борзову, за те що підтримав нашу ініціативу», - говорить Андрій Харланов.

«Бейбі-бокси» формували люди, які проживають в Шотландії, вони власноруч збирали кожен «бейбі-бокс» і писали листівки з побажаннями для малюків.

З початку повномасштабної війни у Вінницькій області народилося 5256 немовлят. З них - 2568 дівчаток та 2688 хлопчиків. Серед новонароджених - 985 діток, яких народили жінки, що стали вимушеними переселенками через російську війну.

«Бейбі – бокси» від шотландців це додаткова підтримка мамам і малюкам.

За інформацією першої заступниці голови Вінницької ОВА Наталі Заболотної, в Україні продовжує діяти діє державна програма, в рамках якої видають «пакунки малюка», або грошову компенсацію (на вибір батьків). Наталя Заболотна повідомила, що за час війни у Вінницькій області видано майже дві тисячі «пакунків малюка» і понад 4 тисячі родин отримали грошову компенсацію в розмірі 6600 гривень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото