18 лют. 2023 12:21

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:02
Суспільство
0

89

0

«Нас не подолали тоді, не переможуть і тепер». Історія воїна, який пройшов Дебальцеве і сьогодні тримає стрій у вінницькій бригаді

«Нас не подолали тоді, не переможуть і тепер». Історія воїна, який пройшов Дебальцеве і сьогодні тримає стрій у вінницькій бригаді

18 лютого минає 8 років героїчної оборони Дебальцевого від вчетверо чисельнішого ворога.


18 лютого минає 8 років героїчної оборони Дебальцевого від вчетверо чисельнішого ворога. Безпосередні учасники тих подій й сьогодні продовжують боронити Україну від окупантів. Один з них - військовий на псевдо «Болт». Зараз чоловік тримає стрій, як командир відділення стрілецької роти 172 батальйону вінницької 120 бригади територіальної оборони ЗСУ, а в 2015 році воїн виконував завдання як військовий розвідник у Дебальцевому.

Історію воїна розповіли на сторінці 120 бригади територіальної оборони ЗСУ.

Військовослужбовці, які пройшли через Дебальцевські події, - кажуть, що пекла вони не бояться, - бо за життя вже знають, що це таке.

«Нас не подолали тоді, тож не переможуть і тепер, ми продовжуємо боротьбу», - розповідає захисник Максим із позивним «Болт», який в 2015-му виконував бойові завдання як військовий розвідник у Дебальцевому у складі 128 окремої гірсько-піхотної бригади.

Сьогодні захисник також тримає стрій, як командир відділення стрілецької роти 172 батальйону 120 бригади територіальної оборони ЗСУ.

Військовослужбовець пригадує, що бої за Дебальцевський плацдарм та операція з виведення українських військових стали одними з найбільш трагічних і масштабних подій за весь час війни на сході України.

Під час військових дій у Дебальцевому Максим отримав контузію і травмував спину внаслідок вибуху.

«Саме тоді був наступ, - пригадує «Болт», - і ми пішли на виручку нашим побратимам, потрапили у засідку. Виходили з боєм з оточення, рухалися в крайній колоні, прикриваючи відхід наших».

18 лютого назавжди ввійшов в історію як день, коли українські військові зробили неможливе. Цього дня у Максима полягло три побратима з відділення. Попри серйозну чисельну перевагу жорстокого й підступного ворога та несприятливу тактичну обстановку, вони зуміли не просто вийти з дуже скрутної ситуації, а зламали наступальний дух російських окупантів.

«Війна тоді була інша ніж зараз, - розповідає «Болт». – Тепер обстріли артилерії та авіації набагато потужніші. Проти нас вороги застосовують усе озброєння, яке в них є. Однак сьогодні Збройні Сили України стали в рази сильніші, тож здаватися ніхто не збирається».

Рідні підтримують військовослужбовця, хоч їм і важко. Але вони розуміють, що по іншому їхній захисник вчинити не міг. Він в першу чергу обороняє свою родину, сина, дім, батьків, щоб ніхто не вказував як і де жити, що робити на своїй землі.

Дебальцеве назавжди залишиться однією із трагічних сторінок новітньої історії України. Подвиг бійців, які вистояли, в нашій пам’яті надовго.

Дякуємо за те, що бороните українську землю і сьогодні – прості солдати, сержанти і офіцери, які з гідністю виконують свій обов’язок.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки 120 бригади