20 жовт. 2022 16:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:56
Суспільство
0

179

0

Незламні та сильні: У Вінниці жінки з онкологією взяли участь у благодійному фото проекті в українських національних костюмах

Незламні та сильні: У Вінниці жінки з онкологією взяли участь у благодійному фото проекті в українських національних костюмах

«Сила української жінки»


У Вінниці для онкохворих та онкоодужуючих жінок уже вчетверте проводять благодійний фотопроект. Цьогоріч його назва символічна: «Сила української жінки». Тематичну фото сесію влаштували в рамках місяця обізнаності про рак молочної залози. Так жінки хотіли показати, що переживають дві війни і що потрібно бути сильною, та не здаватися.

Вінничанка Наталія Солодюк втретє бере участь у фото проекті. Каже, це справді підіймає самооцінку.

«Мені 42 роки. В 2018 році мені діагностували рак щитоподібної залози. Я пролікувалась і подолала недугу. Коли дізнаєшся про цей діагноз, звісно був шок, потім розумієш, що потрібно боротися, починаєш цінувати кожний день. При раку щитоподібної залози потрібно вживати радіоактивний йод. Цю таблетку, яка коштує біля 9000 гривень, мені видали безкоштовно, завдяки нашому онкологічному центру. Мене також прооперували і зараз все добре. Єдине до кінця життя потрібно приймати певні ліки. Дає взнаки слабкість, постійна втома. Рідні мене підтримують. Маю двох діток. Почуваюсь щасливою. Особливо, додають впевненості в собі ось такі благодійні фотосесії. Коли тебе нафарбують і зроблять гарну зачіску, фотографують, це така радість в душі», - розповідає Вінниця.info Наталія Солодюк.

Як зазначила організаторка проекту, психолог Подільського регіонального центру онкології Наталя Шатайло, мета проекту – підтримати і мотивувати онкоодужуючих вінничанок. Загалом запросили 12 учасниць і 4-ро дітей. Перед фотосесією з ними попрацювали професійні візажисти та перукарі.

«Це вже четвертий проект. Перший був у 2019 році. Деякі жінки вперше беруть участь в проекті, деякі вчетверте. Ми хочемо показити, що ці жінки проходять дві війни. Переживають за Україну і боряться з недугою і їх нічого не зупиняє: ні тривога, ні життєві ситуації. І в цьому їх сила. Сьогодні всі будуть в українському одязі та українських костюмах. Одна наша учасниця спекла коровай», - додає Наталя Шатайло

Вперше бере участь у фото проекті жителька Калинівської громади Валентина Комарницька. Жінка завжди посміхається, каже рак молочної залози це не вирок. У вільний час жінка пече короваї, а ї чоловік захищає Україну.

«Я хворію третій рік. Мені зараз 43 роки. Я пройшла дві операції, 16 променевих хіміотерапій. В мене недуга передалась генетично. Мама хворіла. На жаль, її не стало. Тоді не було таких технологій лікування. В онкоцентрі у Вінниці дуже професійні лікарі. Онкохворі часто не звертаються, до медичних закладів, тому, що бояться, що лікування дороговартісне. Я раджу так не думати, є багато безкоштовних програм. Жінки не повинні боятися цього діагнозу, а повинні лікуватися та боротися за своє життя. Я оптиміст по життю і ось проходжу свою боротьбу з недугою, а чоловік мій військовий, він тим часом на фронті захищає наш спокій. Вже як вісім місяців він на війні», - розповідає Валентина Комарницька.

Довідка.

Протягом 9 місяців діагноз рак молочної залози на Вінниччині поставлено -315 ( 2021- 319), майже на тому рівні, проте зросла кількість занедбаних випадків з 63 (20 відс.- кожна 5-та жінка) до 97 ( 30 відс. - майже кожна третя). При профоглядах виявлено рак у 105 жінок, кожна третя 33 відс.,в 2021 - у 49 відсотків- кожна друга . Найбільше випадків у віці - 60-74 роки (більше половини від усіх), наймолодші жінки з раком - 30-34 роки.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoБільше фото