19 жовт. 2021 12:37

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:19
Суспільство
0

855

0

Нове Сабарівське кладовище у Вінниці заповнене на третину. Чи будуватимуть крематорій?

Нове Сабарівське кладовище у Вінниці заповнене на третину. Чи будуватимуть крематорій?

Коли людина покидає цей світ, перед рідними постає завдання достойно провести в останній путь і не просте питання: на якому кладовищі здійснити поховання


Люди народжуються і вмирають… Коли людина покидає цей світ, перед рідними постає завдання достойно провести в останній путь і не просте питання: на якому кладовищі здійснити поховання. Адже у Вінниці всі кладовища, крім «сабарівського», вже заповнені, а вільних територій для нових цвинтарів у межах міста немає. Варто згадати з яким супротивом починали будівництво кладовища на Сабарові у 2017 році Як альтернативу традиційним похованням на Вінниччині розглядають кремацію. Наприклад, Якушинецька громада «прописала» будівництво крематорію в «Стратегії 2030». Проте переважна більшість вінничан є християнами, а в християнській традиції поховання немає обряду кремації.

Журналісти Вінниця.info з’ясували, що нове кладовище поблизу мікрорайону Сабарів заповнене на третину. Вже за кілька років вільні місця тут будуть в дефіциті і перед містом знову постане проблема, де ховати вінничан.

«Кладовище на Сабарові заповнене на 30%. Щодня тут ховають від 6 до 10 людей. Минулого року найбільше померлих ховали з грудня 2020 року по березень-квітень 2021 року. Тоді щодня фіксували в середньому 15 поховань. Від початку цього місяця кількість поховань знову збільшилась. Зросла кількість померлих внаслідок перенесеної коронавірусної інфекції. Ми їх ховаємо на двох спеціально відведених кварталах. Згідно до наказу МОЗ, є відповідна процедура поховання», - зазначає начальник КП ВМР «Комбінат комунальних підприємств» Дмитро Науменко.

Скільки ще років вінничани зможуть ховати своїх близьких та рідних на Сабарівському кладовищі, начальник комунального підприємства прогнозувати не береться. Мовляв, ситуація залежить від багатьох чинників. Зокрема, і від темпів поширення коронавірусної інфекції.

Щодо поховань померлих, яких піддали кремації, Дмитро Науменко повідомив, що на 2022 рік вже заплановано будівництво колумбарію.

Директор ритуальної агенції «Реквієм» Михайло Паньків переконаний, що землю під кладовище знайти можна.

«При розпаді Радянського Союзу місцеві органи влади не закладали відведення земель під кладовища, але, тим не менш, землі під кладовища завжди можна знайти», - зауважив Михайло Паньків.

До речі, щодо вартості послуг кремації, то вона не дешевша, а з подорожчанням газу, буде навіть дорожчою, ніж традиційне поховання в землю.

«Коштує кремація майже так само, як і звичайне поховання в землю. Але оскільки ціна на газ сьогодні зростає, невдовзі буде дешевше поховати тіло в землю, ніж спалити», - зауважив директор ритуальної агенції.

З приводу кремації він зазначив, що таких звернень до ритуальної агенції надходить до 15 на рік.

Михайло Паньків також розповів, що обходиться традиційний похорон на міському кладовищі, в середньому, у 12-15 тисяч гривень. Але місця під могилу виділяють дуже мало. Тому все частіше вінничани ховають своїх рідних на кладовищах у селах, де місця під поховання більше, а вартість похорону нижча.

Ідею створення єдиного у Вінницькій області крематорію, з облаштуванням колумбарію та іншої необхідної інфраструктури, як об’єкта комунальної власності, вже обговорювали в Якушинецькій громаді. Будівництво крематорію громада задекларувала у своїй Стратегії розвитку 2030.

«Землі під кладовищами залишилось дуже мало. В деяких населених пунктах земля на кладовищах взагалі закінчується. Ця проблема із дефіцитом земель під поховання є не лише у населених пунктах нашої громади, але й в цілому по Україні. І нічого поганого у будівництві крематорію немає. Звичайно, якщо держава зацікавиться цією ідеєю і крематорій буде побудовано на території нашої ОТГ, то, звісно, це будуть і додаткові надходження до бюджету нашої громади», - зазначив голова Якушинецької ОТГ Василь Романюк.

За його словами, цей проект недешевий. Тож, поки що це лише декларування намірів, а не декларування будівництва.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info