24 лют. 2020 17:46

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:43
Суспільство
0

102

0

Нові умови для лікарень і чому 9 нардепів запропонували звільнити директора департаменту охорони здоров’я

Нові умови для лікарень і чому 9 нардепів запропонували звільнити директора департаменту охорони здоров’я

На Вінниччині провели нараду з питань підготовки до укладення договорів з НСЗУ


24 лютого у Вінниці за участі заступника міністра охорони здоров’я, представника НЗСУ, керівників ОДА, облради, голів РДА та ОТГ і головних лікарів, провели нараду з питань підготовки до укладення договорів з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій. Як відомо, з 1 квітня лікарні фінансуватиме НСЗУ, з другого кварталу 2020 року медичних субвенцій місцевим бюджетам не передбачено. Лікарні отримуватимуть кошти по пакетах медичних гарантій. НСЗУ приймає від спеціалізованих медзакладів пропозиції на укладення договорів про медичне обслуговування населення до 28 лютого.

Заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль зазначив, що реформування галузі необхідне, хоча проблем є багато. На початку свого виступу звернувся до присутніх: «Скажіть, хто задоволений медициною?» У відповідь – тиша.

«Проблем купа, починаючи з первинки. Надходять повідомлення, що після 16.00 години на селі знайти сімейного лікаря неможливо. Що робити людям, якщо піднявся тиск, а лікар недоступний. Тому працюємо над впровадженням ефективності роботи сімейних лікарів в тому числі. Медична допомога має надаватись якісно. Перелік гарантованих медичних послуг має збільшуватись. Це розуміння є у всіх.

Те, що не буде грошей, це не правда. Передбачено 72 млрд. гривень, які будуть надаватись за медичну послугу. Проблемні питання з тубдиспансерами, санаторіями і так далі… Знаємо про проблему і думаємо, що з цим можна зробити», - зазначив Дмитро Коваль.

Народні депутати, які були присутні на нараді, підняли питання формування мережі з 10 опорних лікарень, які підготував департамент охорони здоров’я та затвердив Кабмін. Як відомо, це викликало соціальну напругу, люди виходили на мітинги. Нардепи просять президента, прем’єр-міністра, МОЗ та Вінницьку ОДА призупинити рішення Уряду, поки Госпітальна рада не проведе чітких розрахунок відповідно до затвердженої Методології. Вони зазначають, що Методології визначення «опорних» лікарень не було і не були враховані показники доступності, так зване «правило золотої години». Тому одним з пунктів звернення є звільнення керівника обласного департаменту охорони здоров’я Людмили Грабович.

Публікуємо частину звернення до президента прем’єра, МОЗ, голови Вінницької ОДА, яке підписали 9 народних депутатів з різних фракцій: Лариса Білозір, Ірина Борзова, Геннадій Вацак, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Юлія Овчинікова, Олег Мейдич, Микола Кучер, Аліна Загоруйко:

«…На звіті уряду 21 лютого 2020 року у Верховній раді України заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль зазначив, що перелік лікарень на МОЗ надійшов від обласних департаментів охорони здоров’я, і попросив депутатів розібратися у своїх регіонах, в який спосіб були визначені опорні лікарні і чи не було там, наприклад, корупційної складової. Однак, хочемо зазначити, що Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА є структурним підрозділом облдержадміністрації, який підпорядковується голові адміністрації, а також підзвітних та підконтрольних Міністерству охорони здоров’я України, а ніяк не депутатам будь-якого рівня.

Тому просимо голову адміністрації та керівництво МОЗ розібратися в способах та критеріях, за якими директор Департаменту охорони здоров’я самовільно, без Госпітальної ради, визначила опорні лікарні, і у разі виявлених порушень, зазначених нами вище, чи корупційної складової, про яку говорив замміністра, чи інших додаткових обставин:

  • звільнити директора Департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович;
  • сформувати Госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постанови №1074 від 27 листопада 2019;
  • розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення;
  • Госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень у Вінницькій області з огляду та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;
  • не зважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстренної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, поки не будуть відремонтовані та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути.
  • кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти, перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно потреб медичних закладів за рішенням гГспітальної ради», - зазначено в зверненні.

Дмитро Коваль у відповідь повідомив, що МОЗ розробляє документ, який дозволить переглянути та доповнити мережу опорних лікарень, як вирішить Госпітальна рада.

«Проблему донесено до президента, до прем’єр-міністра. Зараз є різні напрями висловлення думок, як це потрібно зробити. Навіть до того, що лікарні перестануть називатись «опорними». Таке може бути. Цей документ «на виході», - зазначив заступник міністра охорони здоров’я.

Заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна повідомила, що карту маршрутів швидкої допомоги змінювати не будуть, поки Госпітальна рада не визначить всі ризики для громад, які виникають при формуванні мережі опорних лікарень.

Після дискусій, перейшли до практики. Для головних лікарів представники НСЗУ провели семінар, як подавати документи на контактування, які послуги за якими тарифами будуть оплачуватись, дали відповіді на численні запитання щодо фінансування закладів.

Фото - у слайдері:

Вiнниця.info

Більше фото