26 серп. 2022 13:44

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:20
Суспільство
0

84

0

Нову оселю подарували дитячому будинку сімейного типу, що переїхав з Донеччини

Нову оселю подарували дитячому будинку сімейного типу, що переїхав з Донеччини

Велика родина переїхала до просторої оселі в селище міського типу Сутиски


25 серпня із гуртожитку Вінниці до нової просторої оселі перебався дитячий будинк сімейного типу, що виїхав із міста Курахове Донецької області. Знайти та облаштувати нове житло допомогли працівники Служби у справах дітей Вінницької міської ради, із обласної військової адміністрації, міжнародний благодійний фонд «Партнерство кожній дитині» ЮНІСЕФ, Благодійний фонд «Україна в наших серцях», громадські волонтерські організації, Сутиська селищна рада, Вінницький міський центр соціальних служб.4

Про це повідомляє Вінницька міська рада.


Подружжя Віктора та Віти Вєтряк евакуювалося з міста Курахове Донецької області у квітні, коли поблизу їхньої новенької оселі не вщухали обстріли. Взяли із собою лише найдорожче – своїх діточок. А їх у пари дев’ятеро – двійко біологічних та семеро прийомних. Подалі від війни з родиною виїхала й матір батька-вихователя. Ось так у дванадцятьох та ще й із маленьким улюбленцем – собачкою Нюшею - вирушили у далеку дорогу. Спочатку для проживання зупинились у Гавришівці, а згодом переїхали до Вінниці. Глава сімейства каже, що всюди їх зустрічали з відкритим серцем.

«Знаєте, думаю, що у другому місці нам би так не допомагали. Це не просто відчуття, я в цьому впевнений 100 відсотків. Коли ми приїхали в Гавришівку, у нас були рюкзачки, речі, в які були одягнені, і ще трохи на перевдягання, але зовсім не було їжі . Того ж вечора продуктів принесли на два тижні напевно. Люди зносили все: починаючи від закруток і закінчуючи свіжим м’ясом. Так само було й у Вінниці. Буквально в перший тиждень до нас приїхали представники Спілки рибалок, які продовжують опікуватися нами до сьогодні. Допомагають не тільки з харчуванням, а й побутовою технікою», - ділиться враженнями Віктор Вєтряк.

Батько-вихователь вдячний Вінниці також за допомогу у відновленні та оформленні документів для їхньої сьомої прийомної дитини.

«Вова отримав поранення у березні, тоді його привезли до лікарні в Курахове. За місяць виходили, а коли хлопчику настав час повертатися додому, з’ясувалось, що нікуди – територію окупували. Його мама кілька років тому як померла, батько – невідомо де, тож місцева служба просто привела дитину до нас і попросила: «Візьміть, будь ласка». А з документів нічого-нічого, лише наказ про тимчасове влаштування до будинку сімейного типу, - так розпочалась ця історія та, на щастя, вона має гарне продовження, каже пан Віктор.- У Вінниці хлопчику допомогли відновити свідоцтво про народження та отримати статус дитини позбавленої батьківського піклування. Наразі Вовчик вже завершив 9 класів та вступив до професійного училища».

Чоловік може розповідати годинами про кожного з вихованців, ті ж поділилися одним зі своїх заповітних бажань – зібратися разом за великим обіднім столом. Останнім часом такої можливості не було, оскільки в гуртожитку мешкали у кімнатах по-четверо на різних поверхах. Щоб бажання дітей здійснилося, необхідно було подбати про новий дім.

«Нажаль, знайти таке житло у Вінниці дуже важко, тому ми звернулися по допомогу до обласної Служби у справах дітей, а для облаштування даного будинку практично до всієї вінницької громади. Я хочу сказати дуже велике спасибі нашим мешканцям, бо на таку віддачу, таке тепло, яке відчули наші батьки-вихователі, навіть ми не сподівалися. На даний час у сім’ї є все необхідне для того, щоб жити та виховувати дітей, а завдяки зусиллям департаменту соціальної політики міської ради батьки-вихователі отримали державні соціальні виплати на своїх вихованців у повному обсязі», - зазначила заступниця начальника Служби у справах дітей Вінницької міської ради Наталія Манзюк.

Цій родині ще й неабияк поталанило, адже вона справлятиме новосілля в приміщенні, яке зводилось у Сутисках спеціально для дитячого будинку сімейного типу за кошти державної субвенції.

«Воно величезне, там є дуже багато кімнат. На таку родину воно абсолютно підходить. Ще на сьогодні не все облаштовано так, як би ми хотіли, - доїжджають кухня, шафи, - але умови тут набагато кращі. Думаю до 1 вересня діти матимуть можливість піти до школи, стати на облік в лікарню, і далі абсолютно нормально жити. Сутиська сільська рада візьме їх під свою опіку», - розповіла начальниця Служби у справах дітей обласної військової адміністрації Тетяна Дорош.

Всього від початку великої війни до Вінницької міської територіальної громади переїхали 2 дитячих будинки сімейного типу та 5 прийомних сімей. Наразі фахівці Служби у справах дітей ВМР шукають дім іще для однієї родини, в якій також проживають 12 осіб.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info фото Вінницької міської ради