30 верес. 2022 15:42

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:03
Здоров‎’‎я
0

101

0

Новий етап медичної реформи: пологовий будинок №2 приєднають до Центру матері та дитини, а багатопрофільну лікарню до МКЛ №1

Новий етап медичної реформи: пологовий будинок №2 приєднають до Центру матері та дитини, а багатопрофільну лікарню до МКЛ №1

30 вересня на черговому засіданні сесії міської ради депутати схвалили рішення щодо оптимізації мережі закладів охорони здоров’я та приєднання Вінницької багатопрофільної лікарні до міської клінічної лікарні №1, а пологового будинку №2 – до Центру матері і дитини. Цей крок здійснюється в рамках медичної реформи та відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.


30 вересня на черговому засіданні сесії міської ради депутати схвалили рішення щодо оптимізації мережі закладів охорони здоров’я та приєднання Вінницької багатопрофільної лікарні до міської клінічної лікарні №1, а пологового будинку №2 – до Центру матері і дитини. Цей крок здійснюється в рамках медичної реформи та відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.

Передумовою для внесення змін до роботи закладів охорони здоров’я Вінницької міської територіальної громади є Постанова Кабінету Міністрів України № 741 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення» від 1.07 2022 року та Закон України від 01.07.2022 № 2347-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги», який суттєво змінює наступні Закони України: «Основи законодавства України про охорону здоров'я» та "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення"

В рамках медичної реформи, починаючи з липня, НСЗУ відновлює оплату закладам за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. Тобто, гроші мають іти за пацієнтами. Такий підхід є маркером якості послуг, адже люди йдуть туди, де їх більше влаштовує рівень обслуговування і кваліфікація лікарів. Таким чином держава через механізм виділення коштів за таким принципом сприяє реорганізації незавантажених закладів та посилює конкуренцію на ринку медичних послуг.

Якщо раніше, до реформи, два умовні заклади однакового профілю та з приблизно однаковими показниками по кількості охоплення населення та чисельності персоналу, фінансувались однаково, то з початком реформування "зрівнялівка" залишились в минулому. В результаті – чим більше послуг надає заклад, тим більше коштів він отримує. І навпаки – їх зменшення призводить до зменшення фінансування. До кінця року на основі фінансового аналізу діяльності лікарень органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення з оптимізації медичних закладів, якщо є така необхідність.

Щоб проаналізувати економічний стан справ у лікарнях Вінниці і як демографічні показники та якість надання послуг впливають на них, група експертів протягом двох місяців вивчала питання фінансової стабільності медичних закладів міста. Результати разом із рекомендаціями було надано на розгляд медичній раді, засідання якої відбулось 14 вересня. Підсумком обговорення стало рішення: рекомендувати проведення реорганізації шляхом приєднання нестабільних підприємств, як пологовий будинок № 2 і Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, до більш фінансово стійких та рентабельних закладів.

«Якщо нічого не зробити сьогодні – завтра не буде чим платити заробітну плату колективу. Фактично питання з зарплатою уже виникло. Причини – дублювання послуг закладу та низька економічна ефективність, які виникли через зменшення реальної кількості послуг», – пояснює директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Серед сильних сторін Пологового будинку №2 – ефективна діяльність стаціонарної допомоги пацієнтам з гінекологічною патологією в частині оперативних втручань та амбулаторно-патронажної служби закладу. Тому робота цих підрозділів залишається без змін.

Питання реформування акушерсько-гінекологічної служби громади підіймалось неодноразово, оскільки в державі спостерігається певний демографічний спад. За останні 5 років кількість пологів у міських комунальних закладах зменшилась на 20%: в 2016 році відбулося 5332 пологів, а в 2021 році – 4260. Очікувана кількість пологів в 2022 році – 3990 (розрахунок по факту 8 місяців).

Через зменшення кількості пологів два міські пологові будинки поставали перед труднощами. У Центрі матері та дитини витрати на зарплату колективу у липні цього року склали 6,8 млн грн, при отриманих від НСЗУ - 6,6 млн. Другий пологовий витратив на зарплати 4,6 млн, тоді як отримав від НСЗУ - 3,8 млн грн.

Загалом, питома вага зарплат від усієї нарахованої НСЗУ суми за липень 2022 року у Пологовому будинку № 1 складає 80%. Тоді як в КНП «Вінницький клінічний пологовий будинок №2» та Центрі матері та дитини - 122 та 98% відповідно.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександра Шиша, міська рада намагається робити все, аби майбутні зміни не викликали незручностей для вінничанок. Жінки лівого берега і надалі можуть звертатися в жіночу консультацію на Замостянській, як і отримувати відповідні послуги в гінекологічному відділенні. Щодо пологів, то вагітні можуть вибирати, в якому саме пологовому міста народжувати.

"Своєю чергою, місто намагатиметься максимально, в міру можливості, зберегти колектив закладу. Працівникам буде запропоновано працевлаштування в інших пологових закладах», - зазначає очільник департаменту.

“Я впевнена, що міська рада зуміє знайти способи, щоб колектив був максимально працевлаштований і люди не залишилися без роботи. Крім того, це об’єднання дасть змогу підвищити рівень заробітних плат та навиків персоналу. Також, важливо, що на старому місці залишаються працювати жіноча консультація та гінекологічне відділення. Тобто вагітним буде зручно, адже не потрібно далеко їхати. А у нас на облік щомісяця стає 100-120 вагітних, - додає медичний директор пологового будинку №2 Вікторія Яровенко.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info