27 верес. 2022 17:46

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:03
Суспільство
0

108

0

ООН досі не отримали доступ до місць утримання українських військовополонених

ООН досі не отримали доступ до місць утримання українських військовополонених

Сьогодні, 27 вересня, під час презентації нової доповіді Управління ООН з прав людини щодо України за період з 1 лютого до 31 липня 2022 року Місія ООН з прав людини в Україні повідомила, що так і не отримала доступу до місць утримання росією українських військовополонених, тоді як безперешкодно відвідувала місця інтернування російських полонених в Україні


Сьогодні, 27 вересня, під час презентації нової доповіді Управління ООН з прав людини щодо України за період з 1 лютого до 31 липня 2022 року Місія ООН з прав людини в Україні повідомила, що так і не отримала доступу до місць утримання росією українських військовополонених, тоді як безперешкодно відвідувала місця інтернування російських полонених в Україні.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер.

«Упродовж звітного періоду наші спеціалісти з прав людини мали безперешкодний доступ до місць інтернування військовополонених на території, яку контролює уряд України. З іншого боку, нам не було надано конфіденційного доступу до місць інтернування українських військовополонених на території, що контролюється збройними силами рф або пов’язаними збройними групами», – сказала вона.

Матільда Богнер додала, що за інформацією місії ООН для українських захисників, які перебувають у російському полоні, існують серйозні ризики щодо здоров’я та безпеки з боку окупантів.

«Вони зазнають жорстокого поводження з боку сил безпеки росії і пов’язаних з ними озброєних груп. Крім того, принижують і їх гідність. Таке поводження з українськими військовополоненими має систематичний характер як на окупованих територіях, так і в місцях інтернування в рф», – підсумувала вона.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info