30 листоп. 2022 13:01
343
Для посилення звучання вокалу, інструментів на концертних майданчиках, в студіях звукозапису, використовуються мікрофони. Ці компактні пристрої є проміжною ланкою між звуком, котрий відтворює голос чи інструмент, та акустичними системами. Обирати мікрофон важливо, з урахуванням мети використання, важливо вивчаючи характеристики.
Для посилення звучання вокалу, інструментів на концертних
майданчиках, в студіях звукозапису, використовуються мікрофони. Ці
компактні пристрої є проміжною ланкою між звуком, котрий відтворює
голос чи інструмент, та акустичними системами. Обирати мікрофон
важливо, з урахуванням мети використання, важливо вивчаючи
характеристики.
Щоби було легше зорієнтуватися в розмаїтті вибору, згрупуємо мікрофони за метою використання:
У великих конференц-залах обовязковою є монтаж спеціальних конференційних систем, котрі приймають, обробляють та передають сигнал. Така система складається з декількох компонентів:
Головне завдання подібної конференційної системи – забезпечити корпоративний захід, нараду якісною передачею голосового сигналу.
Один з найбільш затребуваних мікрофонів цієї групи - AKG 3177H00020. Цей пристрій абсолютно точно передає мову одного чи кількох делегатів. Також мікрофон можна використовувати як динамік для запису голосу. Якщо ви збираєтеся за великим столом, можете використати додатковий стерео роз'єм, щоб підключити декілька мікрофонів у каскадному режимі комутації.
Найчастіше інструментальні мікрофони використовуються під час студійного запису, також для посилення звуку інструментів на концертах. Ці мікрофони відрізняються підвищеною чутливістю, вузькою спрямованістю, широким динамічним діапазоном.
Головна відмінність інструментального мікрофону — спрямованістю захоплення частот. Мікрофон максимально вузьконаправлений, тому встановлюється в чітко визначене місце біля інструмента.
Один із яскравих прикладів інструментального мікрофону — Audio-Technica ATM250. Це гіперкардіоїдний динамічний мікрофон, що витримує високий рівень звукового тиску на близькій відстані. Гіперкардіоїдна діаграма вузької спрямованості ізолює основний сигнал від зовнішніх шумів. Неодимовий магніт посилює вихід та динамічну віддачу.
Найпоширенішими вважаються вокальні мікрофони, котрі точно відтворюють вокал, з усіма особливостями тембру голосу. Вокальні мікрофони поділяються на конденсаторні та динамічні. Мікрофони першого типу застосовуються в студіях, оскільки якісніше зчитують звук. Замість діафрагми в них встановлена пластикова плівка, з одного боку покрита нікелем. Вона розташована за нерухомою пластиною з провідника.
Динамічні мікрофони відрізняються відсутністю фантомного живлення. Вони достатньо міцні, витримують механічні навантаження. Основними перевагами динамічних мікрофонів є простота використання, довгий термін експлуатації, стабільність роботи на різних звукових частотах.