18 листоп. 2022 12:08

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:41
Суспільство
0

152

0

Переселенка з Херсону щодня плете маскувальні сітки у Вінниці аби наблизити загальну перемогу

Переселенка з Херсону щодня плете маскувальні сітки у Вінниці аби наблизити загальну перемогу

Жінка 4 місяців прожила в окупації


У Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» з початку повномасштабного вторгнення Росії волонтери день у день плетуть маскувальні сітки. Пенсіонерка Марія Гах вже понад 5 місяців допомагає в цій справі. Жінка 4 місяці прожила в окупації. Досі не може стримати сліз радості від новини про звільнення рідного міста.

«Пригадую, 24 лютого мені телефонує сестра і каже: «війна почалась. У Каховці бомблять, люди повибігали із будинків, в піжамах, стоять надворі». Я зателефонувала дітям, а потім швидко зібрала всі необхідні речі. Вже 25 лютого росіян було тьма, розповзлись по всьому місту, перевіряли в кожного документи на блок- постах. До магазинів були страшні черги. Щоб купити хліб чи там макарони я вистоювала пів дня. Прожила так 4 місяці. А потім 4 червня виїхала до доньки у Вінницю. Там в Херсоні в мене залишились жити чоловік та рідна сестра», - розповідає кореспонденту Вінниця.info Марія Гах.

Жінці 66 років. Має двох дорослих онуків. Аби бути корисною своїй країні – вирішила плести маскувальні сітки. Тепер каже, не пропускає ні дня.


«Я сплела кілька десятків кілометрів маскувальних сіток. Ходжу як на роботу, день у день. З 9:30 і до 16 години займаюсь цієї потрібною справою. Іноді руки болять, але от новини про звільнення наших міст – додають сили. Я досі плачу від радості, що мій Херсон звільнили. Сестра там набідувалась. Коли я ій телефонувала, то вона завжди просила, питай тільки за здоров’я питай і більше нічого не питай, бо нас прослуховують. А зараз говорить, немає поки ні світла ні води, але все добре, головне що вільні і можна не боятися як раніше», - мовить Марія.

До рідного містечка жінка планує повернутися в Новому році. Рук для плетіння маскувальних сіток завжди бракує. Тому Марія не буде полишати своєї волонтерської праці.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото