12 лип. 2022 10:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:40
Суспільство
0

124

0

Петиція на розгляді: В Україні пропонують заборонити очне навчання до закінчення воєнного стану і бойових дій

Петиція на розгляді: В Україні пропонують заборонити очне навчання до закінчення воєнного стану і бойових дій

В Україні пропонують заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій.


В Україні пропонують заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій.

Відповідна петиція зареєстрована і розміщена на офіційному інтернет-представництві Президента України.

Авторка петиції - Марія Горшенева написала:

«Посилаючись на звернення заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренко щодо відновлення навчального процесу в режимі "офлайн", цитую: «Що стосується початку нового навчального року. Хочу повідомити батькам, учням, студентам: 1 вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн, і всі діти, студенти учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти».

1. В "Україні російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків. Президент Володимир Зеленський доручив відновити до 1 вересня якомога більше зруйнованих та пошкоджених російськими військами шкіл," - заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенкою.

2. Не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Деякі заклади освіти мають вузькі коридори та сходові прольоти.

3. Якщо говорити про початкові школи та дитсадки, то вік учнів вимагає ще більшої уваги викладачів та вихователів під час екстрених подій. 1 вихователь/викладач на 15 учнів - нормальна пропорція відповідальності?

4. Емоційна напруга. Неможливість сконцентруватись на навчанні, коли тільки-но закінчилась повітряна тривога.

5. Тривалість повітряних тривог. Під час повітряної тривоги потрібно негайно прямувати до укриття. До прикладу, місто Київ, 06.06.2022. Повітряна тривога почалась в 10:21. Загроза ракетного удару минула в 13:09. (дану інформацію можна перевірити в офіційному додатку "Київ Цифровий"). Що учням робити 2 години 48 хвилин в сховищі? Як при цьому триватиме навчальний процес? Чи можливо проводити уроки в сховищі для всіх учнів/студентів одночасно?

6. Частина населення була евакуйована закордон. Сім'ї, яким нема куди повертатись. Діти, яким для щоденного очного відвідування школи потрібен портфель, канцелярія, книжки, зошити і т.д. Все що треба при онлайн навчанні - телефон/ноутбук/комп'ютер зі зв'язком. Нотатки і завдання можна робити на цьому ж пристрої.

Наостанок хочу спитати: що ви робите? Чиє це хворе бажання, побачити, як дитина біжить до або зі школи, під повітряну тривогу?», - говориться в тексті петиції.

В даний час петиція знаходиться на розгляді, оскільки набрала понад 26 тисяч голосів із 25 тисяч необхідних.

Нагадаємо, нещодавно начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів про умови для навчання офлайн у новому навчальному році. «Все залежить від безпекової ситуації в країні. Сподіваємось, що завдяки Збройним Силам України 1 вересня діти сядуть за парти. Але до цього часу маємо відповідно підготувати школи.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне