6 черв. 2017 13:22

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:37
Суспільство
0

89

0

Пінчук відкрив у Вінниці центр допомоги недоношеним діткам. Фоторепортаж

Пінчук відкрив у Вінниці центр допомоги недоношеним діткам. Фоторепортаж

 Завдяки європейському обладнанню медикам вдасться врятувати життя недоношених малюків


6 червня у Вінницькій обласній лікарні Пирогова відкрили унікальний Центр допомоги новонародженим діткам «Колиски надії». Розташовується він на другому поверсі перитинального центру. Завдяки європейському обладнанню медикам вдасться врятувати життя недоношених малюків. Сьогодні у ньому вже кілька маленьких пацієнтів.

Людмила народила своїх крихіток 8 днів тому. Двійнята важили менше кілограма.

«Наші малюки народилися на 27-мутижні з вагою 850 і 930 грам. Першою на світ з’явилася Юлічка, другим – Андрійко. Це дуже велика радість у нашій сім’ї. Дуже довгоочікувані дітки. Перші… Але вони народилися такі малесенькі, тому потребують неабиякої допомоги. Добре, що лікарня вже має такий центр і ми зараз тут.

Нам сьогодні 8 день від народження. Додому ми потрапимо, коли малюки наберуть по 2,5 кілограми», - розповіла вінничанка Вінниця.info.

«Колиски надії» з’явилися у Вінниці завдяки Фонду Віктора Пінчука. Це вже 33-ій центр в Україні. Бізнесмен зізнався, що у місто над Бугом прибув вперше, але має вінницьке коріння, тому не міг приїхати «з пустими руками».

«Ніяка країна світу не можу за рахунок державного бюджету впоратися зі всіма соціальними потребами. Тим паче, Україна, коли на Сході фактично йде війна. Український бізнес повинен нести відповідальність і брати участь у вирішення найважливіших соціально-економічних питань. Для нашого фонду проект «Колиски надії» самий улюблений, ми розпочали його рівно 11 років тому. Сьогодні у нас вже працює 32 центри. Я відчуваю свою провину, бо у Вінниці ми відкриваємо передостанній.

Також у мене є дуже особисті причини. Перша, дуже багато років тому, майже 100, на Вінниччині мій дідусь познайомився з прабабусею, залицявся до неї в школі, одружилися, але пізніше виїхали з Вінницької області. Та моє коріння тут. Я сьогодні вперше у Вінниці, тому не міг приїхати з пустими руками…

У нас з дружиною на двох четверо дітей. Двоє народилися в Україні, а двох дівчаток ми народжували за кордоном. Я розумію, що далеко не всі українські сім’ї можуть собі таке дозволити. У нас в Україні найкращі жінки, дружини і матері і вони гідні того, щоб народжувати діток у європейських умовах», - говорить Віктор Пінчук.

«Сьогодні у перетинальному центрі наші фахівці приймають пологи у жінок, які передчасно народжують. Їх дітки потребують сьогодні інтенсивного лікування і без спеціального обладнання вони, на жаль, не можуть вижити. Відритий сьогодні центр – не «виставочний», таж вже знаходяться наші маленькі пацієнти», - додав керівник лікарні імені Пирогова Олександр Жупанов.

 

 

 

Вінниця.info