22 листоп. 2022 15:12

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Економіка
0

87

0

Після шести російських ракетних атак по енергосистемі, в Україні практично не залишилось неушкоджених теплових і гідроелектростанцій

Після шести російських ракетних атак по енергосистемі, в Україні практично не залишилось неушкоджених теплових і гідроелектростанцій

По деяких підстанціях Укренерго росіяни били по 8 раз


На минулому тижні 11-15 листопада українська енергосистема зазнала шостої масованої ракетної атаки з боку росії. В основному цілили по підстанціях Укренерго та українських електростанціях, які виробляють електроенергію для споживачів. Після цієї атаки в Україні практично не залишилось неушкоджених теплових і гідроелектростанцій.

Про це на брифінгу в «Укрінформі» 22 листопада повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Практично вся теплова і гідроелектрогенерація зазнала ушкоджень і ракетних ударів. Майже не залишилось неушкоджених вузлових підстанцій Укренерго. Практично на кожну важливу підстанцію вже щось прилітало, на деякі по 3, 5 і навіть по 8 разів. Масштаб руйнувань колосальний.

Після кожної ракетної атаки потрібен більший час, щоб заживити споживачів, відновити можливість доставляти їм електроенергію через українську мережу. Ще, як правило, від одного до трьох днів йде на те, щоб графіки аварійних відключень, які ми вводимо, зменшились і перейшли в плановий режим.

Зараз ситуація в енергомережі стабілізована. На сьогодні графіки відключень пов’язані з тим, що через масові пошкодження електростанцій є дефіцит генеруючих потужностей. Тобто, дефіцит виробництва електроенергії», - пояснює Володимир Кудрицький.

Саме тому, за його словами, до обленерго доводяться графіки планових відключень електроенергії.

«За умови відсутності нових масованих ракетних атак, відключення будуть відбуватись в плановому режимі», - додав він.

Найважчою ситуація є в Херсонській області, бо окупанти при відступі фактично знищили енергомережу і замінували її.

«Ремонтники Укренерго та обленерго із саперами проходять по лініях елекропередач, які з’єднують Херсонщину з іншими областями, щоб сапери могли ці лінії розмінувати, а енергетики полагодити. На це кинуті всі сили, щоб відновити енергопостачання в Херсонську область», - говорить голова правління НЕК «Укренерго».


Нагадаємо, лише восени і лише на Вінниччині ворог вдарив по об’єкту критичної інфраструктури 17 листопада, влучання також було 11 листопада. До цього, 11 жовтня, росіяни вдарили по ТЕС у Вінницькій області.

Раніше керівник «Вінницяобленерго» розповів про «віялові» відключення світла.

Також в Укренерго пояснили, чому вимикають світло.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title