10 берез. 2023 16:23

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

275

0

Пліч-о-пліч з татом на захисті України. Історія 18-річного воїна з Вінниччини, який з батьком брав участь у звільненні Херсона

Пліч-о-пліч з татом на захисті України. Історія 18-річного воїна з Вінниччини, який з батьком брав участь у звільненні Херсона

Історія молодого воїна із Вінниччини


Артур Морозовський із Тульчинського району, тільки розправив крила в політ дорослого життя, але настало 24 лютого, повномасштабне вторгнення росії… Хлопцеві було 18 років. Він відклав всі плани на майбутнє та разом з батьком пішов у військкомат. Там юнака намагались відмовити йти до війська. Він не слухав і ствердно вирішив піти в ЗСУ щоб захищати Україну.

Свою історію захисник розповів кореспонденту Вінниця.info.

«В сьомому класі я хотів вступати у військове училище. Згодом це бажання минуло і відверто не знав куди йти навчатися після школи. І ось, як грім серед ясного неба, почалось повномасштабне вторгнення росіян. Батька мобілізували в перші дні. Я слідом за ним теж пішов у військкомат добровольцем. Там поглянули на мій вік, відмовляли, але я наполягав на тому, що я зможу, я хочу захищати свою країну. Вже 26 лютого я був на навчанні», - говорить Артур.

Три місяці юний боєць стояв на варті Південноукраїнської АЕС, паралельно набував військові знання. Свій перший бій прийняв у Херсонській області.

«В першому бою було лячно, але потім швидко зібрався із холодним розумом виконував бойове завдання. Батько завжди був зі мною поруч. Прикривав мене, а я його. А вже 2 листопада під час бою у селі Благодатне мене і батька поранило. Нас було 20 осіб, окупанти накривали артобстрілом.

Того дня двоє наших побратимів загинули, а 14 отримали поранення. Хто був легко поранений, надавав допомогу важким. В мене були поранені руки. Було багато осколків, які застрягли в бронежилеті по лінії хребта. Ще чотири осколки застрягли в касці. Щастя, що вони не пробили її, я залишився живий. В батька теж чимало осколкових поранень», - говорить хлопець.


Артур разом із батьком проходять лікування в Одесі. Молодий воїн пишається тим, що військовим вдалося відвоювати та звільнити Херсон. Прагне після всіх зажитих ран, повернутися у стрій.

«В мене недієздатні обоє рук. В праву - залетіла добра маса осколків. Наші медики будуть нарощувати кістки, робити операцію. Після лікування хочу повернутися знову у військо.

А ще дуже хотілося, щоб вже цієї весни настала наша перемога», - додає боєць.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info