23 лют. 2023 13:05

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Події
0

101

0

Поліцейські Вінниччини допомогли жінці повернути доньку, яку викрали поплічники окупантів і вивезли в окупований Крим

Поліцейські Вінниччини допомогли жінці повернути доньку, яку викрали поплічники окупантів і вивезли в окупований Крим

Завдяки кропіткій роботі поліції та волонтерів вдалось здійснити довгоочікувану евакуацію та повернути донечку мамі.


У жовтні минулого року 8-річну дівчинку оголосили в міжнародний розшук. Згодом, поліцейські з’ясували, що жінка, яка працювала на ворога, викрала та вивезла маленьку Маргариту до окупованого Криму. Завдяки кропіткій роботі поліції та волонтерів вдалось здійснити довгоочікувану евакуацію та повернути донечку мамі.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Вінницької області.

Повномасштабне вторгнення росії на територію України застало Маргаритку та її тата у селі Червоний Маяк, Бериславського району на Херсонщині, яке згодом окупували російські військові. Обстріли та відсутність якісного зв’язку – в таких умовах змушені були існувати місцеві жителі. Серце матері, яка була в цей час на Вінниччині, розривалось. Проте, поїхати на окуповану територію і забрати донечку жінка не могла, позаяк нещодавно народила третю дитину.

За словами начальника обласного главку поліції Івана Іщенка, у жовтні до поліції надійшло повідомлення про викрадення дитини. Мати дівчинки, 33-річна жителька Тульчинського району, розповіла, що після її розлучення з батьком Маргарити, дівчинка залишилась проживати із ним у селі Червоний Маяк, яке згодом окупували російські війська. Дитина відвідувала школу.

Під час окупації Бериславського району мама втратила зв’язок із донькою та її батьком.

Завдяки кропіткій роботі правоохоронців у короткий проміжок часу вдалось встановити місце перебування дитини. Поліцейські розшукали вчительку дівчинки, яка суттєво допомогла їм. Жінка розповіла оперативникам усе, що знала про долю та шлях Маргаритки.

Як з’ясувалось, дівчинка затоваришувала із сусідською дитиною, мама якої працювала на окупаційну владу. Маргарита часто відвідувала подругу і кілька разів залишалась на ніч.

Одного разу, тато Маргарити прийшов забрати доньку, проте чоловікові її не віддали, аргументуючи це турботою про безпеку дитини. Спільниця росіян, знаючи що деокупація і відповідальність за співпрацю із ворогом неминучі, вирішила втікати до тимчасово окупованого Криму та забрати із собою Маргариту.

Однак, плани втікачки не реалізувались. Їх не впускали до Криму через відсутність на дівчинку документів. Тому жінка залишила дитину на ворожому блокпосту, а сама із рідною донькою втекла.

За покинутою дівчинкою приїхала інша працівниця Бериславської окупаційної адміністрації та забрала її до себе. Розуміючи, що дитину без документів знову не випустять, вона разом з російськими військовими прийшла до рідних, та, погрожуючи зброєю, забрала свідоцтво про народження Маргарити.

Згодом жінка домовилась зі знайомою кримчанкою про перевезення дитини до Феодосії.

Розуміючи, що здійснити поліцейський супровід матері до Криму неможливо, правоохоронці залучили до справи волонтерів, які допомогли жінці повернути дитину додому.

Зараз мама дівчинки з емоціями радості розповідає про подоланий шлях з Вінниці до Феодосії. Немає вже ні сліду втоми, ні переживань від 14 днів дороги до окупованого Криму. По свою дитину жінка їхала через Польщу, Білорусь, росію, а разом повертались додому через росію, Латвію, Литву та Польщу. Багато кордонів перетнули, ще більше сліз пролили та, врешті решт, завдяки спільним зусиллям їм це вдалося, і родина тепер разом.

Маргарита дуже добра, світла та чуйна дівчинка. Їй довелось пройти такий небезпечний шлях та ми радіємо, що на її обличчі лише дитяча безтурботність та радість.

Ця історія розшуку Маргарити та повернення її до мами — ще один приклад того, що коли ми разом — ми сила! Адже завдяки спільним зусиллям: професійній роботі поліцейських Вінниччини та можливостям волонтерів - історія має щасливе завершення.

Віримо, що Маргарита та всі українські діти якнайшвидше повернуться до мирного життя у своїй країні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото та відео поліції Вінниччини

title