18 січ. 2023 13:23

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:15
Суспільство
0

97

0

Полярник родом із Вінниччини розповів про свою роботу на станції «Академік Вернадський»

Полярник родом із Вінниччини розповів про свою роботу на станції «Академік Вернадський»

Для Сергія нинішня зимівля в Антарктиці – перша


Науковець родом з Вінниччини Сергій Гоголь найстарший і найколоритніший учасник 27-ї Української антарктичної експедиції. Йому виповнився 51 рік. Для Сергія нинішня зимівля в Антарктиці – перша, хоча поїхати працювати на «Вернадський» він хотів ще з середини 1990-х, коли дізнався про передачу станції Україні.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Сергій закінчив біофак КНУ Шевченка, отримавши кваліфікацію біохіміка, відтак здобув ступінь кандидата біологічних наук за напрямом «Онкологія» і вже майже чверть століття працює в Iнституті експериментальної патологiї, онкологiї та радiобiологiї ім. Р.Є. Кавецького НАНУ.

Кілька років тому побачив оголошення про відкритий конкурс в експедицію. Дещо вагався щодо віку (але жодних обмежень в цьому не було) і біохімічної спеціалізації (бо на станції багато роботи пов'язано з тваринами і рослинами).

«Але я так собі подумав, що біохіміку легше стати зоологом, ніж зоологу біохіміком, тому спробував, позгадував університетські спеціальності з зоології та ботаніки, і все налагодилося», – так про це розповів у інтерв'ю виданню «Жителі Києва» сам Сергій.

І нині серед завдань біолога якраз спостереження за головними улюбленцями наших підписників – пінгвінами. Сергій постійно обходить територію фіксує кількість гнізд, яєць та малечі. Такий моніторинг дозволяє відстежувати динаміку та її взаємозв’язок зі зміною клімату.

Окрім того, Сергій має багато цікавих захоплень. Приміром, в експедиції він виконує роль барбера – підстригає учасників команди, а декому ще й ладнає бороди. Як тату-майстер з 15 річним стажем Сергій залюбки робив би колегам і татуювання, однак не взяв з собою інструмент, а на станції такого ще немає

«Перше тату зробив, коли мені вже під 30 було. Але весь час мусив те від мами ховати, бо вона була категорично проти», – розказав він.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info