15 черв. 2023 17:39

Останнє оновлення  
15 черв. 2023 17:46

5 хвилин читання

Суспільство
0

548

0

Понад два мільйони для ЗСУ зібрали «Вінничани» на благодійному марафоні за участі бізнесу

Понад два мільйони для ЗСУ зібрали «Вінничани» на благодійному марафоні за участі бізнесу

Громадське об’єднання «Ми - Вінничани» провели благодійний марафон за участі військовослужбовців, представників бізнесу, народних депутатів Миколи Кучера, Лариси Білозір та Геннадія Вацака. Ціллю заходу оголосили збір мільйона на підтримку ЗСУ. В результаті благодійники, які долучились донатами та представники бізнесу, під час благодійного марафону «Мільйон на ЗСУ від Вінничан», зібрали понад два мільйони на українську армію.


«Нас всіх об’єднує усвідомлення виклику який стоїть перед українським народом і який формує новітню історію української держави. Тут присутні молоді хлопці і дівчата, які представляють сили оборони – національної гвардії, прикордонні війська, протиповітряна оборона. Вони всі молоді, повні надії. І всі ми, 99% українців, є волонтерами, щоб зберегти країну. Хочу подякувати всім, народним депутатам, голові благодійного фонду МХП громаді. На сьогодні зібрано більше 10 млн гривень. Але не все можна оцінити грошима. Це вдячність яку відчували, доброту, коли надаєте практичну допомогу хлопцям на передовій», - сказав Валерій Коровій, голова ГО «Ми - Вінничани».


Координатор ГО «Ми – вінничани» у Вінниці Сергій Кудлаєнко подякував ЗСУ та бізнесу який допомагає воїнам.

«З першого дня кожен з вас робив все можливе, щоб допомогти ЗСУ. Дякуючи захисникам ми можемо продовжити роботу, яку розпочали. Маємо можливість з нашими дітьми ходити в садочки, школи, і взагалі з нашими дітьми ходити по нашому місту. Дякую нашим лікарям, які надають допомогу нашим хлопцям і дівчатам. І хочу подякувати нашому бізнесу, який прийшов нас підтримати», - говорить Сергій Кудлаєнко.


Народна депутатка Лариса Білозір зазначила, що світ захоплюється українським народом нашими воїнами.

«Ми прожили непростих півтора роки, наповнених бідою, горем. Але і перемогами, досягненнями та гарними подіями. Насправді, нас розпинають кожен день, ми поранені, але ми сильні, бо ми разом. Ми повинні підтримувати один одного. Маємо дбати про наші сили оборони і безпеки. Кожен з нас на своєму фронті намагається приносити користь нашій державі. Я – на дипломатичному фронті. Хочу сказати, що світ відкрив для себе Україну. Вони не знали про нас, але побачили унікальний народ. Вони питають: «Хто ці матері, що виховали таких хлопців і дівчат, гідних синів і доньок, які боронять свою країну. Хто і вчителі, які їх виховали. Хто ті люди, які боряться за свою державу, не жаліючи свого життя і здоров’я?». Сьогодні викристалізувались такі цінності, як взаєморозуміння, воля, намагання перемогти. Ми повинні багато працювати для цього, бути єдині і бути разом», - каже Лариса Білозір.


Народний депутат Микола Кучер, який допомагає військовим багато років, від початку російської війни наголосив, що важливо допомагати військовим та працювати в єдності.

«Наші військові показують такі чудеса героїзму, що на заході не можуть зрозуміти, яким чином це відбувається, наскільки ми сильні, могутні, наскільки сильна наша армія, наші люди. Ми повинні робити все, щоб підтримати наші збройні сили. Тут головне – спільна робота, ЗСУ, волонтерів і всього народу. Я думаю, що ми переможемо ворога. Це важко. Загинуло багато людей. Але я впевнений, що переможемо ворога спільними нашими зусиллями», - зазначив Микола Кучер.


«Хочу подякувати всім нашим воїнам. Вони боронять нашу країну, роблять все щоб звільнити від агресора», - каже народний депутат Геннадій Вацак.


На початку благодійного марафону передали представникам бригади «Червона Калина» та однієї з частин Нацгвардії два квадрокоптери з тепловізорами.


«Від імені бригади «Червона Калина» та всього особового складу висловлюю вдячність за потужну підтримку нашої бригади. «Бойові птахи» стали невід’ємною складовою наших підрозділів під час виконання бойових завдань. З вашою підтримкою ми прискоримо нашу перемогу», - сказав полковник.


Для військової частини, яка забезпечує протиповітряну оборону, вручили ключі до позашляховика.

«Аеродром почав відновлюватись з 2017 року. Було важко. Але з 24 лютого 2022 року аеродром почав функціонувати за призначенням та виконували дозаправку літаків. У нас є підрозділ зенітно-артилерійська батарея, цей автомобіль буде переданий в його підрозділ», - сказав полковник Гончарук та подякував за підтримку, яку надають на Вінниччині.


Під час благодійного марафону директор українського інституту майбутнього Вадим Денисенко презентував свою книгу «Як зруйнувати руский мир». Також він розповів про те, що сьогодні відбувається на росії. Як росія влаштовує інформаційні гойдалки на темі контрнаступу, що чекати від путіна і чому в росії «грають» на конфлікті між шойгу, пригожиним і кадировим.

Книги Вадима Денисенка роздали всім військовим та присутнім на заході.


Підводячи попередні підсумки благодійного марафону, керівник благодійного фонду «Український Альянс» Микола Філонов запросив на сцену технічного директора «Вінницької птахофабрики» Валерія Романюка та регіонального директора «Зернопродукт МХП» Юрія Гавриша. Ці підприємства, які з першого дня повномасштабного вторгнення допомагають військовим частинам та українцям. У день благодійного заходу бізнес також зробив значний фінансовий внесок у наближення перемоги.


Загалом благодійники зібрали понад 2 млн гривень, та прийняли рішення підтримати фандрейзингову ініціативу Президента України United24. Пів мільйона гривень буде перераховано на United24.


 

Більше фото