19 серп. 2023 15:22

Останнє оновлення  
19 серп. 2023 15:22

3 хвилини читання

Здоров‎’‎я
0

638

0

Понад три місяці у киянина б’ється вінницьке серце

Понад три місяці у киянина б’ється вінницьке серце

Сергій став першим кому пересадили серце у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова.


Як повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, працювали дві команди лікарів: Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова під керівництвом Василя Васильовича Лазоришинеця, українського кардіохірурга, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України та команда трансплантологів обласної клінічної лікарні Пирогова.

Операцію чоловіку зробили 7 квітня. Зараз почувається добре. Каже, що ще два місяці й буде займатися спортом.

В департаменті охорони здоров’я Вінницької ОВА зазначають, що чоловік мав задишку, все думав, що пройде. Потім йому діагностували дилатаційну кардіоміопатію, протезували аортальний клапан, а рік тому встановили дефібрилятор. Почувався погано. Було важко ходити. Трансплантація була єдиним порятунком.

«Проблеми із серцем почалися у 2016 році. На момент пересадки, моє серце було настільки зношене, що його надовго б не вистачило. На трансплантацію погодився відразу. Довірив своє життя фахівцям. Дякую рідним донора, що дали дозвіл. Це важке рішення. Завдяки цьому я можу жити», - каже Сергій.


Пересадка органів для пацієнтів безкоштовна! За це платить держава, одна така трансплантація обходиться близько 2 млн гривень.

«Для вінницької землі цей день важливий. В Україні сьогодні треба виконувати десь близько 1000 трансплантацій серця. Це не може виконуватися в одному чи двох центрах. Людей треба готувати до донорства. Адже трансплантація рятує життя. Ми з Вінницею працюємо з 2016 року. За цей час спільно виконали 444 оперативних втручання на серці. З 2018 року ми працюємо з обласною клінічною лікарнею ім. Пирогова й уже спільно виконали біля 130 оперативних втручань. Це операції на відкритому серці. Думаю, що завдяки співпраці та при підтримці військової адміністрації, департаменту охорони здоров’я та реабілітації наша співпраця продовжиться”, - відзначив український кардіохірург, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України Василь Лазоришенець.


У Вінницькій обласній клінічні лікарні ім. Пирогова вже виконано 9 трансплантацій.


Вінниця.info, фото і відео - лікарні ім. Пирогова та зі сторінки Сергія Борзова

 

001

Сергій став першим кому пересадили серце у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова