11 жовт. 2022 12:52

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

78

0

Представник ГУР розповів про масовані російські ракетні атаки по Україні і дії деяких російських військових

Представник ГУР розповів про масовані російські ракетні атаки по Україні і дії деяких російських військових

Також про дрони-камікадзе «Shahed-136», які окупанти перекидають на територію білорусі


В ефірі телемарафону «Єдині новини» 11 жовтня представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов повідомив коли росіяни готувались до масованих ракетних ударів по Україні та відповів, чи варто українцям в майбутньому очікувати таких атак. Також представник ГУР зазначив, що деякі військові російської федерації передавали інформацію про заплановані обстріли.

- Чи відомі українській розвідці деталі, як готувалась одна з наймасованіших атак по мирних містах України від початку повномасштабної війни?

- Підготовка здійснювалась досить тривалий час. Понад місяць. Летіли до нас ракети з Чорного моря, з Каспію, з території російської федерації. Безпілотні літальні апарати, дрони «Shahed-136» - з території Білорусі, тимчасово окупованого Криму.

Підготовка здійснювалась досить тривалий час, але остаточне рішення було прийнято з 9 на 10 (жовтня – ред.).

Ми повинні розуміти, що здебільшого це справді не військова операція, це терористичний акт. Це політична акція залякування. В першу чергу, мирного населення. Спроба залякування в цілому українців і міжнародних союзників. Спроба провалилась.

- Чи варто нам готуватись до подібних загроз у найближчому майбутньому?

Вчорашній масований обстріл нагадав усім, що кожна повітряна тривога – це серйозно. Легковажити не можна. З 24 лютого в нас кожна тривога не навчальна, а бойова. Це те, до чого останнім часом, на жаль, звикли мешканці Харкова, Запоріжжя, Миколаєва. Справді потрібно серйозно ставитись до повітряних тривог. Деякі мешканці інших міст, на щастя, менше останнім часом відчували таких загроз, але вчора показали, що вся Україна має бути мобілізована і адекватно реагувати на загрози.

Що стосується інтенсивності і масовості. Такі масовані ракетні удари, швидше виключення. З такою інтенсивністю ворог не зможе постійно обстрілювати територію України. більше того, він не може вже ефективно поповнювати запаси ракет, особливо високоточного озброєння, виробляти їх в належній кількості.

Ми можемо сказати про те, що частина військових в самій російській федерації категорично проти цієї терористичної акції. Тому що це безглузде витрачання ракетних запасів. Україна вистояла. Що отримала росія, крім ганьби?

Дуже важлива є інформація, не будемо називати прізвища і підрозділи, але окремі військові рф виходили на зв'язок з Україною, передавали інформацію, і навіть казали про те, що «ми не можемо зупинити це повністю, але частина ракет просто полетить «не туди». В поле, умовно кажучи. Зрештою воно так і було.

Думаю, що з кожним днем такої безглуздої війни, кількість російської еліти і військових, які хочуть врятувати своє життя, буде лише збільшуватись. А злочинців, до яких віднедавна приєднався генерал Суровікін, який очолював окупаційні війська в Україні, був ідеологом вчорашнього масованого ракетного удару, опиняться на лаві підсудних і будуть відповідати за свої військові злочини проти мирного населення.

Також в офіційному телеграм-каналі ГУР повідомляють, що окупанти продовжують перекидати на територію білорусі дрони-камікадзе «Shahed-136»

«До білорусі надходять іранські дрони-камікадзе «Shahed-136» (в армії рф перейменовані на «Герань-2»). Станом на 10 жовтня на територію країни було завезено 32 зазначених БПЛА, до 14 жовтня планується завезти ще 8.

Також білорусь надає окупаційній армії матеріально-технічні засоби і боєприпаси зі своїх складів. Зокрема, на залізничну станцію «кіровська» в Криму прибув залізничний ешелон з боєприпасами – 12 вагонів/492 тони, який був відправлений з 43 арсеналу зберігання ракет та боєприпасів зс білорусі (ДОБРУШ, Гомельська область).

Найближчим часом заплановано переміщення 13 ешелонів з озброєнням та військовою технікою (219 платформ), боєприпасами (28 вагонів) та військово-технічним майном з арсеналів та баз зберігання зс білорусі. В ролі основних «постачальників» виступають: - 46 арсенал зберігання ракет та боєприпасів (Бронна Гора, Брестська обл.); - 43 арсенал зберігання ракет та боєприпасів (Дубецьке, Гомельська обл.); - 391 артилерійська база боєприпасів (Бобр, Мінська обл.); - 969 база резерву танків (Уріччя, Мінська обл.); - 288 база резерву автомобілів (Старі Дороги, Мінська обл.).

Вантажі мають прибути на залізничні станції «каменска» (каменськ-шахтинський) та «марцево» (таганрог) ростовської області», - зазначено в інформації.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title