10 груд. 2022 11:43

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:30
Україна
0

185

0

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій пролив на себе кров Христову під час причастя. У православ’ї – це погане знамення

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій пролив на себе кров Христову під час причастя. У православ’ї – це погане знамення

У православному світі це вважається поганим знаменням


Предстоятель УПЦ МП Онуфрій під час святкового богослужіння пролив на себе вино з чаші (кров Христову), яка була підготовлена для причастя. У православному світі це вважається поганим знаменням.

Про це у себе в Telegram-каналі повідомила головна редакторка видання LB.ua Соня Кошкіна.

Вчора, 9 грудня, проходило святкове богослужіння проходило у Києво-Печерській Лаврі з нагоди 32-річниці єпископської хіротонії митрополита Онуфрія.

За словами Кошкіної, під час літургії у митрополита Миколаївського і Вознесенського Питирима стався серцевий напад, внаслідок чого він ненароком штовхнув Онуфрія, через що той пролив чашу з вином на себе.

«З Пітиримом (Миколаївським) стався серцевий напад і він буквально ледь там не помер, прям на службі. Вже після того, як святі дари розподілили по чашам, одна з них перевернулася прямо на Онуфрія.

Всього чаш було десять, халепа сталася з однією, тобто всім – і духовенству, і мирянам – вистачило причаститися. Але народ був в шоці. Особливо сам Онуфрій. Розходилися дуже пригнічені.

От що про пролиття Святої Крові говорить нам Служебнік: «необхідно бути дуже уважним до себе, коли це станеться за якоїсь недбалості і старанно плакати заради цього», – пише Соня Кошкіна.

Кошкіна додала, що розлити Кров Христову з чаші – «найгірше, що може трапитися зі священником». За недбалістю, це – смертний гріх.

«Якщо коротко, то якщо пролилося на підлогу, дошку вирізають, спалюють і попіл висипають у річку – щоб не осквернили.

Навіть фрагменти мармурової підлоги раніше вирізали. Якщо на одежу, то спочатку священник має все те акуратно губами увібрати по максимуму. Далі – одяг спалюють.

Ось, цитата одного дуже хорошого батюшки, з яким ми це обговорювали зараз:

«Я бачив як священник причащав і впали Дари на землю. То він віддав чашу, став на коліна і злизував…».

У випадку, якщо Божественна Кров капне під час служби, одяг або фрагмент підлоги, на який вона потрапила, мають спалити, а попіл висипати в річку. Вона опублікувала відповідні «Навчальні відомості», де описується порядок дій», – пише Кошкіна.

Постраждав також антимінс. Антимінс – це спеціальна посвячена хустина, в якій зашито часточки святих мощей.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото книги – зі сторінки Соні Кошкіної