15 верес. 2023 16:17

Останнє оновлення  
15 верес. 2023 16:17

3 хвилини читання

Україна
0

178

0

Прем’єр-міністр роз’яснив про «військовий» ПДФО у громадах

Прем’єр-міністр роз’яснив про «військовий» ПДФО у громадах

Ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більший, ніж був у 2021 році. Про це під час Розширеного засідання місцевих та регіональних влад при Президентові України повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.


За його словами, Урядом розроблено та подано до Верховної Ради України законопроєкт яким пропонується військовий податок на доходи фізосіб направити з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

«Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Задля цього Кабінет Міністрів подав законопроєкт, яким пропонується, що військовий ПДФО — податок, який держава сплачує за військових — піде на закупівлю техніки й власне виробництво зброї», – зазначив Премʼєр-міністр.

За його словами, за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшилися у вісім разів, зокрема, за 2023 рік прогнозована сума становитиме понад 96 млрд грн, тоді як 2021 року – приблизно 12 млрд грн.

Він наголосив, що водночас понад 200 млрд грн, уже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ, залишаться в розпорядженні місцевої влади.

«Тим громадам, яким об’єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію. Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більший, ніж був у 2021 році до повномасштабного вторгнення», – підсумував Шмигаль.

Вінниця.info