16 листоп. 2022 10:14

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:00
Суспільство
0

273

0

Про ротацію і відпустки військовим під час війни роз’яснив юрисконсульт Сил територіальної оборони Вінниччини

Про ротацію і відпустки військовим під час війни роз’яснив юрисконсульт Сил територіальної оборони Вінниччини

Коли військові мають право на відпустку в час війни


Про ротацію та порядок її проведення в Збройних Силах України і право на відпустки військовослужбовців, роз’яснив юрисконсульт юридичної служби окремої бригади Сил територіальної оборони Вінниччини Віталій Манздюк.

«Відповідно до положення Про проходження служби військовослужбовцями служби в ЗСУ, заміна особового складу під час особливого періоду (воєнного стану) припиняється. Однак, рішення щодо заміни особового складу може прийматись командиром військової частини. В окремих випадках, дане рішення приймається г Головнокомандувачем ЗСУ а також відповідно до мобілізаційних планів. Інформація щодо мобілізаційних планів, а також рішення Головнокомандувача ЗСУ стосовно заміни особового складу не розголошується. Це може повідомлятись виключно командирам військової частини», - зазначив Віталій Манздюк.

Проте, відсутність ротацій не означає, що військовослужбовець мусить безперервно перебувати в районі ведення бойових дій.

«Під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватись відпустки тривалістю до 10 днів із збереженням заробітної плати за сімейними обставинами, а також з інших поважних причин. При цьому, військовослужбовцю надається час для доїзду до місця проведення відпустки і повернутись назад. Але не більше 2 днів в одну сторону», - роз’яснив юрисконсульт.

Серед сімейних обставин, які надають право на відпустку є

Укладення шлюбу військовослужбовцем

Тяжкого стану здоров’я або смерті рідних по крові або по шлюбу

Пожежі або інші стихійні лиха, які спіткали сім’ю військовослужбовця

Інші випадки, коли присутність військовослужбовця в сім’ї є необхідною


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info