1 січ. 2023 14:43

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Здоров‎’‎я
0

209

0

Програма медичних гарантій на 2023 рік – що нового

Програма медичних гарантій на 2023 рік – що нового

З 1 січня розпочинається Програма медичних гарантій на 2023 рік


З 1 січня розпочинається Програма медичних гарантій на 2023 рік, порядок якої Кабмін ухвалив наприкінці 2022 року. Вона буде інтегрована у воєнні реалії та більше фокусуватиметься на потребах пацієнтів, викликаних війною.

Про це повідомили в МОЗ.

Загалом бюджет ПМГ на 2023 рік складатиме понад 142 млрд гривень. Із них 4,7 млн гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

«Тарифи в Програмі медичних гарантій на 2023 рік не зменшені, а деякі збільшені. Програма «Доступні ліки» продовжить розширюватися, до неї увійдуть імуносупресивні препарати, тест-смужки для інсулінозалежних та знеболювальні для паліативних хворих. А медичні заклади на окупованих територіях та в зоні бойових дій отримуватимуть оплати за окремими пакетами», – зазначив Віктор Ляшко.

Загалом у Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 39 пакетів послуг. До ПМГ увійде низка нових пакетів, за якими українці зможуть отримати безоплатні послуги, зокрема:

● Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

● Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах.

● Секційне дослідження.

● Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації.

● Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії.

У 2023 році МОЗ робить акцент на розвиток реабілітаційної допомоги, яка нині затребувана через війну.

За словами Віктора Ляшка, у новій програмі медичних гарантій розмежовано амбулаторні та стаціонарну реабілітаційну допомогу. За амбулаторні реабілітаційні послуги НСЗУ сплачуватиме 10 820 гривень. А за стаціонарні – 19769 гривень за надання реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації, за кількома – 33 607 гривень.

Також наступного року продовжуватиме діяти та розширюватись пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році, крім того, збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу до 13 151 гривень.

Передбачений пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населення, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії». На цей пакет контрактуватимуться комунальні медзаклади (окрім стоматологічних та первинки), які перебувають в зоні бойових дій та є в переліку Мінреінтеграції. НСЗУ сплачуватиме цим закладам фактичну вартість послуг, які медзаклади надавали протягом 2022 року за вказаними пакетами.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info