10 квіт. 2023 11:40

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

412

0

Раритетні паровози, зокрема з Вінниччини, представлять на фестивалі ретро-потягів

Раритетні паровози, зокрема з Вінниччини, представлять на фестивалі ретро-потягів

У Гайвороні відбудеться фестивалі ретро-техніки «Гай гуде»


У Гайвороні відбудеться фестивалі ретро-техніки «Гай гуде». Зокрема, вперше на заході продемонструють залізничний рухомий склад з різних куточків України. Зараз триває підготовка, і велика частина техніки проходить ремонт та реставрацію у різних ремонтних депо — вузькоколійні та ширококолійні паровози, вузькоколійні вантажні та пасажирські вагони, спец-техніка, тепловози.

Про це Вінниця.info розповів керівник напрямку вузькоколійних залізниць та ретро-техніки «Укрзалізниці» Олег Заблудовський.

«Фестиваль запланований на три дні — з п'ятниці по неділю і щодня будуть виконуватися рейси паровозами для всіх бажаючих в околицях Гайворону — до найближчих станцій і назад. Окрім цього на самій станції заплановані різноманітні заходи, демонстрації, фото-позиції за участі діючих паровозів.

Основна ідея заходу — зацікавити простого пересічного українця історією нашої залізниці, показати в живу, на реальних прикладах технічний прогрес, історію зародження сталевих магістралей в Україні. Для цього ми прийняли рішення задіяти до участі у фестивалі значну кількість історичного рухомого складу, як вузької, так і широкої колії. На жаль, на даний час, на всю нашу величезну країну, в робочому стані є всього 2 паровози колії 750 мм і з десяток великих паротягів, але й ті — одні з останніх вогняних драконів, побудовані вже на спаді паровозної епохи, у 1950-х роках. Про наявність діючих ретро-вагонів — взагалі мовчу. Там ситуація ще гірша. Тому, було прийнято рішення про початок відновлення історичного рухомого складу, який десятиліттями стоїть на задвірках депо, на постаментах, в якості навчальних експонатів, а деякі у розграбованому стані очікували відправки на металобрухт», - каже Олег Заблудовський.

Наразі Гайворонська міська рада та інші громади регіону готують для учасників фестивалю культурно-розважальну програму з екскурсіями по місту, наметовим містечком, виступами народних музикантів та багато іншого. Попередньо, захід запланований на останні вихідні травня, але точну дату проведення фестивалю буде визначено найближчим часом та анонсовано на веб-ресурсах АТ "Укрзалізниця" та у групі Гайворонської вузькоколійки.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Олега Заблудовського.