2 берез. 2023 14:53

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:56
Суспільство
0

507

0

Реабілітація, «єдине вікно», юридична допомога: про послуги родинам військових у ветеранському просторі Вінниці

Реабілітація, «єдине вікно», юридична допомога: про послуги родинам військових у ветеранському просторі Вінниці

Команда волонтерів щодня працює розв’язуючи конкретні питання військових та їхніх рідних


Майже два роки у Вінниці працює Ветеранський простір – аналітично-просвітницький центр. Команда волонтерів щодня працює розв’язуючи конкретні питання військових та їхніх рідних. Всі послуги, які надаються у ветеранському просторі - безкоштовні. Про них детальніше розповіла директора «Ветеранський простір» Марія Довжик.


Психологічна підтримка

«Психологічна підтримка – це допомога в подоланні наслідків участі у бойових діях, відновлення гармонійних стосунків з рідними та соціумом. Цей процес не завжди є легким. Інколи без психологічної підтримки не обійтися. У Ветеранському просторі ведеться консультування професійним психологом. В штаті є психолог, яка окремо працює з дітьми. Це одна з найпопулярніших послуг. Є групи підтримки для родин, що чекають рідного з війни, групи підтримки для родин героїв, які загинули і групи підтримки для батьків героїв, які загинули», - розповідає Марія Довжик.

Послуги реабілітолога

У Ветеранському просторі також діє кабінет фізичної реабілітації. Тут можна отримати консультацію та огляд, оцінку фізичного стану, отримати сеанс лікувального масажу. Також реабілітолог допомагає виконувати гімнастичні вправи, пройти курс занять на профілакторі Євмінова, є заняття з дихальних вправ.

«Це не лікувальні заходи, а фізична реабілітація. Сюди, в наш кабінет реабілітолога, приходять як ветерани, так і члени родин наших захисників та захисниць. Ми здійснюємо реабілітацію на виїзді, за місцем проживання наших захисників. Наш реабілітолог працює у межах Вінниці. Якщо ви знаєте, когось, хто брав участь в бойових діях, отримав поранення, та потребує фізичної реабілітації, навіть вдома, це цілком можливо. Ми можемо ці послуги надавати, вони безплатні. Запис до реабілітолога простий - за нашим номером, що є на сайті» - додає Марія.

Юридичні консультації та допомога родинам зниклих безвісти за особливих обставин

Окремим напрямком діяльності Ветеранського простору є робота із родинами безвісти зниклих осіб за особливих обставин.

«Ми працюємо безпосередньо із родинами безвісти зниклих осіб за особливих обставин. Надаємо консультації. Передаємо інформацію на уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань безвісти зниклих осіб за особливих обставин. Ми спрощуємо комунікацію між родинами та державними установами. Іноді, навіть, із військовими частинами. Маємо перелік установ куди потрібно звертатися», - додає Марія Довжик.

Єдине вікно

Команда ветеранського простору ініціювала створення «Єдиного вікна», куди можуть звертатися військові для оформлення документів, пільг і соціальних гарантій.

«Необхідність довго прокладати маршрут від однієї інстанції до іншої, затягування у часі і черги аж ніяк не говорять про повагу до ветеранів і ветеранок та їхніх родин. Тож сервіс «Єдине вікно», куди можна буде звернутись з будь-якого питання, допоможе покращити ситуацію. Програма закладена на 2023 – 2026 рік. Враховуючи те, що вона лише затверджена, поки що триває робота над її реалізацією», - пояснює в.о. директора «Ветеранського простору».

Посібник для військовослужбовців

«Ми створили на початку цього року довідник із найбільш актуальними питаннями, які виникають у мобілізованих осіб, які вже є військовослужбовцями. Там зібрані найбільш актуальні питання - що таке територіальна оборона, оскарження висновку ВЛК, звільнення від служби під час лікування і навіть питання стягнення аліментів.

Там немає питання щодо змін у виплаті грошового забезпечення. Адже довідник був створений напередодні. Сподіваюсь ми надалі будемо робити такі довідники і доповнюючи більш актуальною інформацією.

Довідник є в нас на сайті і викладений у вигляді документів. Ми надрукували 1000 примірників, і роздали у 120-ту бригаду, прозорі офіси міста. Окремо, за запитами надсилали воїнам поштою. І я сподіваюсь в нас буде можливість друкувати більший наклад і передавати військовим», - додає пані Марія.

Ветеранський простір працює за адресою: вулиця Єрусалимка, 8, телефон: 067 9594065

Нагадаємо: Вінниця.info повідомляла, як діяти, якщо воїн зник безвісти.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото