16 груд. 2022 15:20

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:27
Культура
0

182

0

«Різдвяний калейдоскоп»: у Вінниці відкрили виставку святкових сувенірів. Фото

«Різдвяний калейдоскоп»: у Вінниці відкрили виставку святкових сувенірів. Фото

Вінницькі майстри та майстрині представили прикраси, виконані у різних техніках


В приміщенні вінницького Музею моделей транспорту 16 грудня відкрили виставку авторських ляльок та виробів місцевих майстрів народної творчості – «Різдвяний калейдоскоп».

Вінницькі майстри та майстрині представили прикраси, виконані у різних техніках: валяння, петриківський розпис, кінусайга, оздоблення з використанням полімерної глини.

Також є символи наступного нового року зайці, виконані у різних техніках. Є в’язані янголи, різдвяні ляльки-мотанки, аромасвічки, прикраси у техніці мікровишивки, прикраси для волосся – виконані із чеського скла.

Для відвідувачів виставки підготували фотозону із ялинкою. Її прикрашали вінничани, які долучилися до ініціативи «Подаруй іграшку на музейну ялинку». Люди приносили різні іграшки – зроблені власними руками чи ті, які були в домашній колекції.

На виставці є кілька унікальних робіт вінницьких майстринь – Каті Калашнікової та Яни Ткачук.

«На виставці є кілька моїх робіт – валіза «Плюшевий чай», а також заєць Джавелін. Я створила його у перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію України. Шила його в укритті. Він такий лютий, незламний. У зайця на грудях бавовна, а сидить він на скрипці, яка розписана квітами, якими жителі Гостомеля розписали свій паркан, коли його розстріляли росіяни», – розповідає Вінниця.info майстриня Катя Калашнікова, засновниця творчої спільноти Teddy lounge club.«На виставку я принесла дві авторські ляльки, а також тедді-дол. А ще я займаюсь виготовленням ведмедиків. Їх роблю повністю вручну. Купую спеціальне хутро, наповнювачі. На щастя, сьогодні тедді-індустрія дуже розвинена, тому обрати матеріали є з чого. Уся «сіль» цих ведмедиків у тому, що кожній роботі немає аналогів, навіть майстер не може повторити точно такий же екземпляр, як попередній. Вони унікальні. Шию я їх повністю вручну, зазвичай це два-три дні. А ще я їх одягаю, на одяг йде більше часу – светрики, піджачки, штанці», – розповідає Вінниця.info майстриня Яна Ткачук.

Виставку можна відвідувати щодня з 11:00 до 19:00. Працюватиме вона до 19 січня 2023 року.

Вхід для дітей віком до 14 років буде безкоштовним, вартість квитка для дорослих – 40 гривень. Прикраси можна купити.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

БІЛЬШЕ ФОТО В СЛАЙДЕРІ

Більше фото