23 лют. 2022 16:37

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 15:46
Суспільство
0

134

0

Роботи і штучний інтелект. Студенти вінницького політеху скористались своїм винаходом під час візиту Зеленського

Роботи і штучний інтелект. Студенти вінницького політеху скористались своїм винаходом під час візиту Зеленського

Як вінницькі студенти вивчають штучний інтелект та яких створюють роботів


У Вінниці є місце, де в руках студентів народжується штучний інтелект. У Вінницькому Національному технічному університеті студенти програмують та створюють власних роботів. Там, панує справжня атмосфера майбутнього. Можна побачити різноманітні варіанти робототехніки, яку створили юні винахідники. Деякі з розробок випробували навіть з Президентом.

До прикладу, «робот-скорпіон» завдяки сенсорам, які в нього є, може обходити різні перешкодити, визначати задимленість та відхилення від норми певних речовин газу в повітрі.

Ще один робот - для безконтактного вимірювання температури. Він повністю виготовлений студентами, частково, за допомогою 3D-принтера. А також у нього є свої досягнення та історії. Наприклад, ним вимірювали температуру Президенту України Володимиру Зеленському під час його візиту до університету.

Студентка 2-го Вероніка розповіла Вінниця.info як вона із командою створювали робота-термометра та які досягнення він їм приніс.

«В мене був досвід в участі в одній із команд з якою представляли цей робот для безконтактного вимірювання температури. Ми представляли його на міжнародному конкурсі з інженерії та мікроелектронних систем у Молдові. Можемо пишатися цим, адже зайняли призове місце.

Але окрім виграшу, справжню радість приносив процес його створення. Один студент складав робот, інший працював над його програмним забезпеченням, я структурувала інформацію і презентувала його на конкурсі. Всього 5 студентів були в нашій команді, а працювали над роботом ми більше пів року», - ділиться враженнями студентка факультету інтелектуальних інформаційних технологій та автоматизації Вероніка.

Робот балансир складений студентами з робототехнічного набору від однієї ІТ-компанії. На ньому можна вивчати додаткові складні алгоритми, до прикладу, як перевозити вагу балансуючи.

«Ми готуємо фахівців, які мають якісні знання в програмуванні штучного інтелекту. Студенти тут мають змогу з нуля розробляти роботів, чиї елементи у нас же можна надрукувати на 3D-принтері. Наразі, на кафедрі є більше десятка різних роботів. У студентів є можливість як програмувати вже готові роботи, так і виготовляти з нуля свої роботи», - зазначає завідувач кафедри комп’ютерних наук факультет інтелектуальних ІТ та автоматизації професор Андрій Яровий.

Другокурсниця Марина Грабчак поділилася своїм досвідом зі створення технічних виробів.

«Останньою моєю роботою була розробка пульсоксиметру разом з одногрупницею. Це пристрій для вимірювання пульсу та рівня насиченості киснем крові. Він актуальний і корисний, оскільки у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції зросла потреба мати такий пристрій дома, який буде допомагати моніторити стан людини. В нашому виробі великою перевагою є низька собівартість приладу, що робить його доступним кожному», - студентка 2-го курсу факультету інтелектуальний інформаційних технологій та автоматизації Марина Грабчак.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото