5 груд. 2021 11:21

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 16:26
Суспільство
0

114

0

Розведення фазанів на Вінниччині: гайсинські лісівники виростили більше 1000 фазанів

Розведення фазанів на Вінниччині: гайсинські лісівники виростили більше 1000 фазанів

Цікаві факти про розведення «царського» птаха


На Вінниччині гайсинські лісівники успішно вирощують фазанів. Цього року, за сезон вони виростили 1100 голів фазана, з них - 320 особин випустили в природу, 450 - реалізовано на різні потреби. На дорощення залишили 330 особин молодняка.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Самці фазана дуже яскраві і строкаті - їм потрібно приваблювати самок. А ось самки мають досить скромну зовнішність, блякло-коричневе забарвлення і значно меншу вагу.

«Вирощування фазанів – справа клопітка. Цей птах досить вибагливий у догляді. Слід враховувати безліч нюансів: оптимальні умови, можливі хвороби, численні жорстокі бійки, що часто призводять до загибелі слабших особин. Крім цього, фазани є здобиччю для чималої кількості хижаків: лисиці, бродячі собаки, яструби, круки та інші хижі птахи», - розповідає мисливствознавець ДП «Гайсинський лісгосп» Сергій Злепко.

Особливості розведення «царського» птаха на Вінниччині

Фазанів розділяють по різним приміщенням в залежності від віку: в одних поселяють маточне поголів’я, у других піклуються про тих, хто щойно з’явився на світ, ще в інших опікуються «підлітками».

У приміщенні, де знаходиться маточне поголів’я, кожна «сім’я» фазанів, яка складається з одного самця та 4-6 самок, що несуть яйця, має свою «кімнату» - клітку. В іншому приміщенні знаходяться пташенята до 2-місячного віку, які ще потребують ретельного догляду, відповідного харчування, тепла.

Фазанят же вигрівають інфрачервоними лампами, за потреби навіть влітку.

Для старших особин облаштований вигульний вольєр, що огороджений сіткою. Тут птахи випасаються, ховаються та живуть в умовах, наближених до природних. У вольєрі часто трапляються справжні фазанячі бої, коли сильніші самці нападають на слабших.

Частина раціону фазанів – це кукурудза та ячмінь. Їх гайсинські лісівники вирощують та заготовляють власними силами у лісництвах, а от спеціальні збалансовані кормові суміші для фазанят закуповують. Випущених у дику природу птахів взимку також підгодовують зерном та зерновідходами, при цьому стежать, щоб корми не замокали та не псувалися.

ДП «Гайсинський лісгосп» розпочав фазанорозведення ще у 2018 році. Тоді на території Гайсинського лісництва побудували повноцінний фазанарій з метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості фазана, випуску у дику природу молодняка, доведення його до оптимальної кількості в мисливських угіддях. Для початку в інших господарствах придбали 50 особин маточного поголів’я фазана, встановили відповідне обладнання для інкубації яєць та відгодівлі птахів.

Вінниччина – край, непритаманний для проживання фазана, теплолюбивого, більш південного і степового птаха, однак завдяки старанням лісівників, які розводять фазанів та випускають у природу, а також ініціативі мисливців, які за власні кошти купують птахів, щоб випустити, «царський птах» поступово приживається у наших краях.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Вінницького ОУЛМГ