4 квіт. 2023 14:36

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

155

0

«Розвідники завжди на передовій»: історія вінницького нацгвардійця з позивним «Скаут»

«Розвідники завжди на передовій»: історія вінницького нацгвардійця з позивним «Скаут»

Боєць вже 8 років служить у Нацгвардії


Боєць із позивним «Скаут» із дитинства мріяв стати розвідником. Закінчив факультет військової розвідки. І вже 8 років служить у Нацгвардії. Він командир розвідувального взводу в одній із вінницьких військових частин Нацгвардії.

Його історію опублікували на сторінці Військової частини 3008 Національної гвардії України.

Розвідник "Скаут" воює з перших днів великої війни, тож добре вивчив противника. За його плечима багато успішних спецоперацій.

«26-го лютого отримали розпорядження на висування в Київську область для виконання завдань, після прибуття зайняли рубіж оборони, зокрема, розвідувальна рота виконувала розвідувальні задачі. Основний задум ворога – було взяти Київ в кільце і всі підрозділи, що знаходилися в обороні Києва знищити.

Ворога стримали, в наступних операціях ми його витіснили. Наші війські проводили стабілізацію в регіоні – розмінування, виявлення ДРГ, їх знищення, виявлення колаборантів, після Київської області ми отримали розпорядження про висування в район виконання завдань в Донецьку область», - говорить Скаут.

Нацгвардієць розповідає про запеклі бої у Сиротино. Там ворог кидав на українських бійців гранати з багатоповерхівок. Були поранені, проводилась евакуація, усі це під час щільних обстрілів та бою.

«Під час одного з штурмів ми потрапили під інтенсивний обстріл противника. Противник мав перевагу- вони працювали із верхніх поверхів будівель, і кидали ручні гранати. Було важко, був інтенсивний бій. Проходив він 30-40 хвилин, велика кількість особового складу була поранена, але завдання ми виконали. Надалі ситуація у Сєвєродонецьку проходила не нашу користь і наші підрозділи були змушені здійснити відхід та зайняти оборону в Лисичанську.

На момент коли проходили відхід всі мости були знищенні, підрозділи здійснювали пересування на лотках та плотах, відходили в Лисичанськ, знаходилися в районі зосередження і в подальшому займали рубежі оборони. В основному ворог застосовував стрілецьку зброю, автомати кулемети та ручні гранати, але на той час ворога підтримувала авіація та мінометні розрахунки. Також в їхньому підпорядкуванню були танки. Далі ми виконували бойові завдання в населеному пункті Серебрянка Григорівка, Білогорівка».

За словами військового, населений пункт Білогорівка був окупований, наші воїни змогли витіснити ворога.


«В цій операції наші підрозділи приймали безпосередню участь. Наші командири завжди бачили як іде бій і на якій ділянці потрібна допомога. Також проводилось корегування артилерійського вогню за допомогою безпілотних комплексів. Перед штурмом була проведена артилерійська підготовка, після неї почався штурм населених пунктів. Проти нас працювала авіація противника, але це бажаного результату не дало. Два дні безперестанку бойові дії притихали, але на ранок знову були обстріли. Але ми витіснили противника і населений пункт був взятий під наш контроль. Ми взяли населений із мінімальними втратами. Це перший населений пункт Луганської області, який сили оборони відбили у противника. Противник проводить тактику, що треба іти на пролом, використовуючи живу силу як розхідний матеріал. Наші сили використовують тактику, щоб противника обійти, вести в оману, взяти в кільце. Під час виконання розвідувальних завдань, основне зробити так, аби втрат особового складу не було взагалі або вони були мінімальною», - мовить «Скаут».

Захисник вірить, що спільними зусиллями перемога буде за нами.

«Ми будемо стояти до останнього за кожний сантиметр нашої землі», - оптимістично підсумовує розвідник.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info