9 листоп. 2022 17:55

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:46
Суспільство
0

358

0

Руїни і поламані долі залишають по собі російські окупанти. Фоторепортаж з села Мощун

Руїни і поламані долі залишають по собі російські окупанти. Фоторепортаж з села Мощун

Це село, через яке росіяни йшли на столицю України, руйнуючи все на своєму шляху. Але наші військові зупинили окупантів, вигнали їх і виграли битву за Київ


Село Мощун, що за кілька кілометрів від Києва. Тут великою ціною зупинили російську навалу на початку повномасштабного вторгнення. Це село, через яке росіяни йшли на столицю України, руйнуючи все на своєму шляху. Але наші військові зупинили окупантів, вигнали їх і виграли битву за Київ.

Журналістка Вінниця.info разом з волонтерами відвідала село і поспілкувалась місцевими жителями, аби показати вінничанам, що залишають по собі окупанти, які ступили на українську землю.

До російської агресії в селі проживало понад тисячу місцевих жителів, більшість з яких зараз евакуювались.

Сьогодні – понад 80% будівель у Мощуні зруйновані російськими окупантами. Вони бомбардували село з літаків та обстрілювали з артилерії. Розбиті будинки, огорожі, великі ями – як доказ звірств російських військових.

Село Мощун повністю звільнили 21 березня. І до сьогоднішнього дня тут досі оговтуються від боїв. Люди, які втратили свої будинки, а таких більшість, розбирають завали. А хтось уже ніколи не повернеться до свого дому. Тому що його більше немає.

Ті ж, хто повернулися до села, але не застали вцілілого будинку, а лише згарища, живуть у модульних помешканнях, які їм надали благодійні організації.

«24 лютого все почалося, ми звідси виїхали 2 чи 3 березня. Мій будинок зруйнували повністю. Залишився лише коминок від печі.

Повернулися сюди уже коли село звільнили від окупації. Ми уже знали, що хати нашої немає, бо дивилися увесь час новини. Тепер якось трішки відновлюємося. Таке…

Живемо з дружиною у літній кухні. Час від часу возять нам гуманітарку. Хто ходить на роботу, хто не ходить. Якось живемо. Я теж ходжу на роботу, працюю вантажником.

Зараз я готую дрова на зиму», – розповів Вінниця.info місцевий житель Володимир.«Коли почалася війна, я була в селі до 6 березня. Всі ці страшні дні ми ховалися у підвалі в Пущі Водиці. А коли почався сильний наступ, наші військові просили нас їхати з села. Я з сестрою виїхали до Вінницької області, у село Мельниківці. Там спочатку нам щось допомогли місцеві, а так ніхто більше не допомагав. Прожили там місяць, а потім переїхали до Черкас. А потім я 5 місяців була у сина в квартирі у Києві. Ось лише місяць як повернулася у село, в якому живу все своє життя. Мені, до речі, майже 70 років.

У мене була хата 106 квадратних метра. Її зараз немає. Ось живу в модульному будиночку, мені його купив син. Син, до речі, на війні. Контужений. Зараз приїхав до Києва, поки його нікуди не відпускають.

Розчищати подвір’я від завалів допомагали волонтери. У мене тут окрім хати, був ще сарай. Теж зруйнували. Ось буквально кілька днів, як від хати винесли усе сміття.

Люди відновлюються своїми силами», – розповідає 70-річна місцева мешканка села Мощун.


Подружжя вінничан Вячеслав Темляєв і Ксенія Масловська – волонтери, з яким їздила наша журналіст. Вони вчергове привезли людям гуманітарну допомогу. В селі проживають переважно люди літнього віку, які мали свій дім, жили і працювали, а з приходом росіян, залишились ні з чим.

Російська армія зруйнувала домівки, але не зруйнувала мужність людей.

Фоторепортаж з села Мощун.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Ірини Юшко

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ У СЛАЙДЕРІ

Більше фото