8 верес. 2023 10:36

Останнє оновлення  
8 верес. 2023 10:36

3 хвилини читання

Суспільство
0

315

0

Рятувальник з Гайсину розповів про особливості своєї професії та небезпечні випадки

Рятувальник з Гайсину розповів про особливості своєї професії та небезпечні випадки

Боєць ДСНС впевнений: професія рятувальника – одна з найпотрібніших і значущих у світі


Дмитро Жук – 42-річний начальник караулу 10 ДПРЧ міста Гайсин, капітан служби цивільного захисту. На службі з 1999 року, відтоді, як вступив до Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України.

У 2004 році Дмитро Жук був розприділений до Теплицького району інспектором, за рік перевівся у Гайсинський район, а з 2011 року став на посаду начальника караулу, де і працює донині. Дмитро говорить, що саме робота начальника караулу подобається йому найбільше.

Ще навчаючись у школі, Дмитро ходив до місцевої пожежно-рятувальної частини та займався пожежно-прикладним спортом, не раз брав участь у різних спортивних змаганнях. Саме заняття ППС приносило йому моральне та фізичне задоволення. Зі слів Дмитра, кожен, хто обирає професію рятувальника, повинен поставити перед собою запитання: «А чи здатний я на відважні вчинки? Чи зможу я проявляти безстрашність?» Ці риси характеру потрібні щодня.

Один із випадків, який закарбувався в пам’яті рятувальника, стався декілька років тому. Йому тоді довелося рятувати жінку з криниці. Складнощі полягали в тому, що кільця пудел були дуже вузькі. Дмитро вперше зізнався, що поліз тоді до криниці з браком деякого спорядження, оскільки розумів, що одягнувши його і маючи немалу статуру тіла, не зможе дістатися до потерпілої, яка через падіння отримала численні травми та ледь не втопилася у крижаній воді. Адже час порятунку йшов на хвилини. Результат був того вартий - жінку врятували.

Боєць ДСНС зазначає, що таких випадків за період служби було безліч, але він навчився швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях і бути стресостійким.

«В умовах сьогодення представників рятувальної справи просто не можна не поважати! Життя бійця ДСНС постійно знаходиться в небезпеці, майже кожну хвилину, коли він виконує завдання, протистоячи вогню чи іншій надзвичайній ситуації. Саме в цьому й полягає справжній героїзм!» – говорить Дмитро Жук.

Вінниця.info, фото ДСНС