25 жовт. 2022 15:04

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:54
Суспільство
0

84

0

«Сало – продукт номер один взимку»: поради і рецепти вінничанки Олени Павлової

«Сало – продукт номер один взимку»: поради і рецепти вінничанки Олени Павлової

Крім консервації варто все максимально засушувати та заморожувати


В Україні триває повномасштабна війна і на тлі тривожних новин та подорожчання продуктів харчування більшість українців намагаються запастися найнеобхіднішим, щоб пережити зиму. Дослідниця Подільської кухні Олена Павлова розповіла Вінниця.info як робити «ситні» заготівлі на зиму, щоб зберегти корисні властивості продуктів.

«Все, що не можна заморозити, раджу квасити, як робили це наші предки. Також вони заливали овочі та фрукти смальцем.

Сало – це продукт номер один взимку і для того аби вижити нам потрібний жир. Рекомендую приготувати варення із сала та яблук. Це найпростіший спосіб законсервувати дуже велику кількість вітамінів.

Для приготування потрібна: цибуля, обрізки сала без шкірки. Потрібно порізати сало на дрібний кубики і виварювати півтори години, щоб вода забрала весь жир. Потім підсолюєте і даєте воді повністю випаруватись. Далі додаємо цибулю, одне велике кисле яблуко і спеції, які полюбляєте і виходить кисло-солодкий смалець, який стане приправою до гречки, до вареників, до борщу, до будь-якого супу. Так моя бабуся робила. І я зараз теж з радістю ділюсь нашими подільськими рецептами», - розповідає Олена Павлова.

Також вона радить запасатися бобовими та насушити овочі: буряк та моркву, капусту. Квасолю рекомендує відварити, просушити та перетерти на блендері – таким чином можна швидко приготувати з неї корисні смачні страви.

«Ми починаємо звертатися до мудрості наших предків, які жили без холодильника, вчилися робити заготовки і засолювання і заквашування. А також використовували у випічку максимально овочі та фрукти.

Ось приміром, дуже корисний і простий рецепт гарбузових булок. Запікаєте гарбуз і на цьому гарбузі робите тісто. В тісто додаєте дві чайні ложки сухих дріжджів, одну чайну ложку цукру та дрібку солі, і буквально і 2-3 столові ложи рослинної олії і одне яйце. Даєте тісту підійти, з того всього формуєте 18 булок і вони виходять маленькі, золотавого кольору їх можна споживати з чим завгодно.

Гарбузи вродили цього року рясно і яблука теж рясно вродили.

З яблука пропоную робити пастилу. Яблука почистити помити, проварити до стану пюре і прокип’ятити. Важливо щоб шкірка пройшла термічну обробку. Далі просто, викласти на пергамент, і в кого газова духовка, на низькій температурі на 3 – 4 години просушити. Чим тонший шар пастили тим менше потрібно часу на висушування», - ділиться рецептами Олена Павлова.

Субпродукти – дешево і смачно

«Моя бабуся передала мені чимало рецептів завдяки яким виживали виживала велика кількість родин після Другої світової війни. У неї була така хитрість, коли не було чим заправити борщ, брала шкірку від сала, клала в борщ, і ця шкірка пустить жир, вона її знову виймала, трохи підморожувала і потім знову використовувала для бульйону.

Було також перетоплене внутрішнє сало . На цьому салі готувалась випічка, і різні страви. Також вона пекла пироги, смажився хліб», - додає Олена Павлова.

Дослідниця подільської кухні розповіла, що дуже смачною стравою є тушкована капуста на бичачих хвостах.

«Смажені бичачі хвости тушкуються. Потім додається квашена капуста, трохи солі та цукру. Сіль і цукор вони такі гарно балансуючі елементи у подільській кухні. Субпродукти, які є недорогими, я завжди використовую в їжу. Це дешево, і це дозволяє виживати родинам, в яких не дуже великий достаток», - розповідає дослідниця подільської кухні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info