18 лют. 2023 10:11

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

89

0

СБУ: Україна є щитом від кібератак для всього західного світу

СБУ: Україна є щитом від кібератак для всього західного світу

Абсолютна більшість кібератак рф наразі сфокусовані саме на нашій державі - у 2023 році кіберфахівці СБУ вже нейтралізували понад 550 таких загроз


Абсолютна більшість кібератак рф наразі сфокусовані саме на нашій державі - у 2023 році кіберфахівці СБУ вже нейтралізували понад 550 таких загроз.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Він зазначив, що західні партнери розуміють - якби український кіберзахист впав, то ворожий потенціал був би спрямований на них.

«Якщо минулого року ми нейтралізували більше 4,5 тис. кібератак та критичних кіберінцидентів, то за півтора місяці цього року вже маємо 550 таких атак. Тобто росія продовжує тримати темп і масованість. Але абсолютну більшість кібератак ми зупинили на початкових етапах», - підкреслив Ілля Вітюк.

За його словами, основними цілями ворожих кібернападів є об’єкти логістики і транспорту, енергетична галузь України, військові об’єкти, а також інформаційні ресурси і державні реєстри.

Як наголосив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ, рф постійно атакує Україну з 2014 року. «Втім, наша спецслужба еволюціонувала значно більше за росіян. Сам факт, що більшість українських систем працює у штатному режимі – яскравий доказ тому, що ми успішно справляємося з викликами, навіть в надскладних психологічних умовах та дефіциту енергоресурсів», - пояснив Ілля Вітюк.

За словами представника СБУ, підтримка міжнародних партнерів також допомагає Україні ефективно протистояти ворогу.

«У цій війні ми не тільки відбиваємо атаки російських окупантів, а й ефективно контратакуємо самі. Важлива мета: отримання розвідінформації для наших ЗСУ. Але іноді і просто «даємо їм по зубах», симетрично і навіть набагато потужніше відповідаємо на їх кіберагресію», - резюмував Ілля Вітюк.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title