20 листоп. 2023 14:52

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 14:52

1 хвилина читання

Суспільство
0

278

0

Сергій Кудлаєнко: «Від кожного залежить, що буде у майбутньому, і пріоритет сьогодні - підтримка ЗСУ»

Сергій Кудлаєнко: «Від кожного залежить, що буде у майбутньому, і пріоритет сьогодні - підтримка ЗСУ»

У Вінниці відбувся перший захід нової загальноукраїнської комунікаційної платформи «Медіа - толока», який об’єднав лідерів суспільної думки, військових, медійників та громадських діячів. Спікерами заходу були зокрема, Віктор Бронюк, Олександр Грамарчук, Анатолій Штафан, Сергій Кудлаєнко, Микола Філонов.


Під час панельних дискусій обговорювали важливість консолідації для перемоги, волонтерську діяльність про вступ України до Євросоюзу і як громади можуть допомагати військовослужбовцям.

Сергій Кудлаєнко - координатор громадської організації «Ми – Вінничани» розповів про роль місцевого самоврядування в допомозі Силам оборони.


«Бувши народним депутатом 8-го скликання, я працював у комітеті, який опікувався процесом децентралізації, тобто передачі повноважень на рівні громад. На той період відбулась фінансова децентралізація. Ми зробили все, щоб ресурс і фінанси прийшли до вас в громади, щоб була можливість розвитку на місцях. Але наслідки виявились не дуже гарні. Бо щоб голови громад не зловживали мав бути інститут перфектів, який так і не був введений. Тобто, префект, коли бачить рішення тієї чи іншої ради, депутатського корпусу, він має право накласти вето. Але зараз цього нема. І в деяких громадах можуть направляти кошти на ті потреби, які вони вважають за потрібне. Сьогодні громади не можуть направляти кошти на щось інше, крім ЗСУ. В першу чергу йдеться про військових, людей, які пішли на війну і роблять все можливе, щоб ми з вами мали можливість сьогодні жити в наших містах. Також громади мають подбати про ВПО – жінок і дітей, аби вони жили в Україні, а не шукали кращої долі за кордоном.

Від кожного залежить, що буде у майбутньому, і пріоритет - підтримка ЗСУ. Спочатку потрібно перемогти, а потім будувати суспільство разом з тими, хто виборював перемогу», - зазначив Сергій Кудлаєнко.

Засновник медіахолдингу «Новини Вінниці», очільник Міжнародного благодійного Фонду «Українській Альянс» Микола Філонов наголошує, що сьогодні для суспільства важливо і чути військових.


«Ми зібрались для того щоб поговорити про ефективність. Дуже важлива дискусія, в першу чергу, з представниками ЗСУ, які тут присутні (полковник Генерального штабу Анатолій Штефан та офіцер Командування обʼєднаних сил ЗСУ полковник Олександр Грамарчук, - ред). Не так важливо щось донести до аудиторії, як послухати військових про те, що сьогодні відбувається насправді на фронті, подивитись на реакцію наших блогерів, медійників, як вони це сприймають і вирішувати, що нам далі всім потрібно робити, щоб наближати перемогу», - каже Микола Філонов.

Зазначимо, що ініціаторами всеукраїнської комунікаційної платформи «Медіа-толока» стали: Віктор Бронюк - голова представницької ради БФ «Подільська громада», соліст гурту ТІК; Марина Данилюк-Ярмолаєва - журналістка, медіаконсультантка, автор проекту «Без цензури», волонтерка; Богдан Буткевич - журналіст Цензор.нет; Вадим Павлов - головний редактор «20 хвилин»; Тетяна Власова - письменниця, культурна менеджерка, засновниця комунікаційної агенції; Руслан Анфілов - голова ради ГО «Ліга блогерів і трендмейкерів Яккі/Yuccie.Вінниця.info

Більше фото